După ce sâmbătă am fost răsfăţaţi cu nu mai puţin de patru meciuri din Premier League, dintre care Chelsea – Manchester City a reprezentat un adevărat derby, iată că duminică, 9 decembrie, programele Eurosport ne întorc atenţia spre sporturile de iarnă şi spre finala turneului de snooker de la York. Şi un loc aparte îl are pe programul Eurosport 2 finala Grand-Prix-urilor de patinaj artistic, finală ce are loc în Canada, la Vancouver.
Finala la snooker e programată de la ora 20:45 şi va fi transmisă de programul Eurosport 1. În afara patinajului artistic sporturile de iarnă sunt ultraprezente în programul de duminică, 9 decembrie, cu probele de schi de la Val d’Isere din Franţa sau de la Saint Moritz din Elveţia, cu biatlonul din Slovenia sau cu schi fond din Norvegia.
07:15: Schi alpin: Cupa Mondială, la St Moritz, în Elveţia
08:00: Snooker: Campionatul Britanic, la York, în Regatul Unit
09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Val d’Isère, în Franţa
10:15: Schi alpin: Cupa Mondială, la Val d’Isère, în Franţa
11:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia
12:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia
13:30: Schi alpin: Cupa Mondială , în Franţa
14:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la St Moritz, în Elveţia
16:00: Snooker: Campionatul Britanic, la York, în Regatul Unit
18:00: Schi fond: Cupa Mondială, la Beitostolen, în Norvegia
19:20: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia
20:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia
20:40: Ştirile Eurosport
20:45: Snooker: Campionatul Britanic, la York, în Regatul Unit
00:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia
00:30: Ştirile Eurosport
00:35: Omnisport: Watts
08:00: Schi alpin: Cupa Mondială , în Franţa – Slalom uriaş masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica
08:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Val d’Isère, în Franţa – Slalom uriaş masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica
09:30: Schi fond: Cupa Mondială, la Beitostolen, în Norvegia – Masculin 30 km procedeul liber Inclusiv avancronica
10:15: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia – Sprint feminin 7,5 km Inclusiv avancronica
11:15: Schi fond: Cupa Mondială, la Beitostolen, în Norvegia – Feminin ştafetă 4×5 km Inclusiv avancronica
12:30
Schi alpin: Cupa Mondială, la Val d’Isère, în Franţa – Slalom masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica
13:00: Snooker: Campionatul Britanic, la York, în Regatul Unit – Semifinale Programul britanic
14:45: Snooker: Campionatul Britanic, la York, în Regatul Unit – Finala Inclusiv avancronica programului britanic
16:00: Schi fond: Cupa Mondială, la Beitostolen, în Norvegia – Feminin ştafetă 4×5 km Inclusiv avancronica
16:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Pokljuka, în Slovenia – Proba masculină de urmărire 12,5km Inclusiv avancronica
17:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Val d’Isère, în Franţa – Slalom masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica
17:45: Schi alpin: Cupa Mondială , în Franţa – Slalom masculin – Manşa a 2-a
18:30: Snowboard: Cupa Mondială FIS, la Copperhead, în Statele Unite – Halfpipe
19:30: Schi alpin: Cupa Mondială , în Franţa – Slalom masculin – Manşa a 2-a
20:00: Patinaj artistic: Mare Premiu (Grand Prix), la Vancouver, în Canada – Masculin programul liber
21:00: Patinaj artistic: Mare Premiu (Grand Prix), la Vancouver, în Canada – Feminin programul liber
21:55: Ştirile Eurosport
22:00: Patinaj artistic: Mare Premiu (Grand Prix), la Vancouver, în Canada – Dans, programul liber
23:00: Patinaj artistic: Mare Premiu (Grand Prix), la Vancouver, în Canada – Perechi programul liber
00:00: Patinaj artistic: Mare Premiu (Grand Prix), la Vancouver, în Canada – Gală demonstrativă