Program Eurosport luni, 11 martie. Cursa ciclistică Paris-Nice și semifinalele de hochei la Universiadă

Sorin Dumitrescu   
in Program TV Eurosport
10/03/2019, 21:11
Program Eurosport luni, 11 martie. Cursa ciclistică Paris-Nice și semifinalele de hochei la Universiadă
Program Eurosport 11 martie. Semifinale la hochei la Universiada de iarnă

Luni, 11 martie, avem multe reluări de la evenimentele care s-au desfășurat în zilele precedente în lume și care au fost transmise în direct pe programele Eurosport 1 și Eurosport 2. Dar mai sunt și ceva transmisiuni în direct, nu multe, mai ales că s-a terminat cea mai spectaculoasă competiție care a fost live în ultimele zile, CM de motociclism viteză din Qatar.

Este a doua etapă la ciclism în cursa de patru zile Paris-Nice și Eurosport, un canal care are multă deschidere pentru acest sport, o oferă în fiecare zi în transmisiune directă și apoi, pe seară, înregistrată. Sunt semifinalele turneului de hochei de la Universiada de iarnă de la Krasnoiarsk, iar la capitolul înregistrări puteți viziona multe momente din competițiile de iarnă, care se apropie de finalul sezonului.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Ce putem vedea luni, 11 martie, pe programul Eurosport 1

  • 07:15: Schi alpin: Cupa Mondială , în Slovenia
  • 08:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 09:30: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa
  • 10:30: Formula e: Campionatul FIA, la Hong Kong, în Hong Kong
  • 11:00: Schi fond: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia
  • 11:45: Schi alpin: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia
  • 12:30: Schi acrobatic: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia
  • 13:00: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
  • 13:30: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
  • 14:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 15:15: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa
  • 16:15: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa
  • 17:45: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 18:15: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 19:45: Ştirile Eurosport
  • 19:50: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
  • 20:15: Schi alpin: Cupa Mondială , în Slovenia
  • 21:00: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa
  • 22:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 22:45: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia
  • 23:15: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia
  • 23:55: Ştirile Eurosport
  • 00:00: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa

Eurosport 2, programul zilei de luni, 11 martie

  • 07:30: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Feminin, pursuit, 10 km Inclusiv avancronica
  • 08:00: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Masculin, pursuit 12,5 km Inclusiv avancronica
  • 08:30: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa – Etapa întâi
  • 09:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134
  • 11:00: Hochei pe gheaţă: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia – Semifinalele turneului masculin
  • 13:30: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa – Etapa întâi
  • 14:30: Hochei pe gheaţă: Universiada, la Krasnoyarsk, în Rusia – Semifinalele turneului masculin
  • 17:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134
  • 17:45: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Cursa feminină 50 km cu start în bloc – stil clasic Inclusiv avancronica
  • 18:45: Schi alpin: Cupa Mondială , în Slovenia – Slalom masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica
  • 19:15: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a doua Paris – Nice
  • 20:15: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – Masculin, DT 138, calificări Inclusiv avancronica
  • 21:10: Ştirile Eurosport
  • 21:15: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Feminin, pursuit, 10 km Inclusiv avancronica
  • 21:45: Biatlon: Campionatul Mondial, la Östersund, în Suedia – Masculin, pursuit 12,5 km Inclusiv avancronica
  • 22:15: Schi alpin: Cupa Mondială , în Slovenia – Slalom masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica
  • 22:45: Ciclism: Cursa Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a doua Paris – Nice
  • 23:45: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – Masculin, DT 138, calificări Inclusiv avancronica
Închide ×