Vineri, 25 ianuarie, pe programul Eurosport nu mai avem decât un singur meci important de la Australian Open, a doua semifinală de pe tabloul masculin. Se vor afla față în față într-o dispută clar inegalică din punct de vedere valoric favoritul nr.1 la câștigarea turneului, sârbul Novak Djokovic și marea surpriză a competiției, francezul Lucas Pouille.
În afară de Australian Open mai există o transmisiune în direct, pe Eurosport 1, de la Campionatul European de patinaj artistic de la Minsk. Și sunt mai multe live-uri de la competiții de iarnă: sărituri cu schiurile de la Sapporo, în Japonia, sanie – CM de la Winterberg sau schi alpin în Austria, la Kitzbuhel, la care se adaugă și biatlon, în reluare.
Ce putem viziona vineri, 25 ianuarie, pe programul Eurosport 1
- 07:00: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne
- 08:00: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne
- 10:15: Tenis: Game Schett And Mats Extra
- 10:30: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne
- 13:00: Tenis: Ghem, Schett şi Mats
- 13:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia
- 14:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Antholz, în Italia
- 15:15: Biatlon: Cupa Mondială, la Antholz, în Italia
- 16:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kitzbühel, în Austria
- 17:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia
- 18:00: Patinaj artistic: Campionatul European, la Minsk, în Belarus
- 20:55: Ştirile Eurosport
- 21:05: Biatlon: Cupa Mondială, la Antholz, în Italia
- 22:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia
- 22:30: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne
- 00:10: Ştirile Eurosport
- 00:20: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia
Eurosport 2, programul zilei de vineri, 25 ianuarie
- 08:00: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne – Juniori, semifinale
- 10:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Zakopane, în Polonia – DT 134 Inclusiv avancronica
- 10:45: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia – Masculin, DT 137, calificări Inclusiv avancronica
- 12:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kitzbühel, în Austria – Super-G: Proba masculină Inclusiv avancronica
- 14:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Antholz, în Italia – Feminin, 7,5 km, sprint Inclusiv avancronica
- 14:30: Sanie: Campionatul Mondial, la Winterberg, în Germania – Dublu, sprint
- 15:05: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Sapporo, în Japonia – Masculin, DT 137, calificări Inclusiv avancronica
- 15:35: Sanie: Campionatul Mondial, la Winterberg, în Germania – Feminin, sprint
- 16:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kitzbühel, în Austria – Super-G: Proba masculină Inclusiv avancronica
- 16:30: Sanie: Campionatul Mondial, la Winterberg, în Germania – Masculin, sprint
- 17:00: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne – Semifinalele turneului feminin
- 18:30: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne – Semifinalele turneului feminin
- 20:00: Tenis: Openul Australiei, la Melbourne – Semifinalele turneului masculin
- 21:55: Ştirile Eurosport
- 22:00: Ciclism: Cursa de şase zile, pe velodrom, la , Germania – Ziua a 2-a