UPDATE. PROGRAMUL complet al Ligii 1 şi data la care SE JOACĂ Steaua-Dinamo!

Cristian Blanuta    Iuliana Spirache   
in Fotbal intern
14/07/2016, 00:00
UPDATE. PROGRAMUL complet al Ligii 1 şi data la care SE JOACĂ Steaua-Dinamo! GALERIE FOTO

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. UPDATE / LPF a decis programul şi televizările primei etape din campionat:

Vineri, 22.07.2016

FC Voluntari – FC Viitorul Constanţa, ora 18:30

Pandurii Târgu Jiu – CS Universitatea Craiova, ora 21:00

Sîmbătă, 23.07.2016

Gaz Metan Mediaş – ASA Târgu Mureş, ora 18:30

Astra Giurgiu – FC Dinamo, ora 21:00

Duminică, 24.07.2016

CFR Cluj – Concordia Chiajna, ora 18:30

FC Steaua – CSMS Iaşi, ora 21:00

Luni, 25.07.2016

FC Rapid / ACS Poli – AFC Botoşani, ora 21:00

PROGRAM LIGA 1 2016/2017.  Liga 1 va începe pe data de 22 iulie 2016, iar sezonul regulat se va termina pe 4 martie 2017. Play-off-ul şi play-out-ul vor începe pe 11 martie.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017.  Dacă play-off-ul se termină pe 13 mai, ultima etapă din play-out va avea loc pe 4 iunie.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017.  De partea cealaltă, Rapid a participat la tragerea la sorţi pentru sezonul 2016-2016, dart în cazul în care cererea de suspendare a falimentului va fi respinsă, atunci locul Rapidului va fi luat de ACS Poli.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017.  TUR

ETAPA 1 (23 iulie 2016)

Pandurii Tîrgu Jiu – CS U Craiova

Astra Giurgiu – Dinamo

Rapid/ACS  Poli – FC Botoşani

CFR Cluj- Concordia Chiajna

FC Voluntari – Viitorul

Steaua – CSMS Iaşi

Gaz Metan Mediaş – ASA Tîrgu Mureş

ETAPA 2 (30 iulie 2016)

CS U Craiova – ASA Tîrgu Mureş

CSMS Iaşi – Gaz Metan Mediaş

Viitorul – Steaua

Concordia Chiajna -FC Voluntari

FC Botoşani – CFR Cluj

Dinamo – Rapid/ACS Poli

Pandurii Tîrgu Jiu – Astra Giurgiu

ETAPA 3 (6 august 2016)

Astra Giurgiu – CS U Craiova

Rapid/ACS Poli – Pandurii Tîrgu Jiu

CFR Cluj – Dinamo

FC Voluntari – FC Botoşani

Steaua – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Viitorul

ASA Tîrgu Mureş – CSMS Iaşi

ETAPA 4 (13 august 2016)

CS U Craiova – CSMS Iaşi

Viitorul – ASA Tîrgu Mureş

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani – Steaua

Dinamo – FC Voluntari

Pandurii – CFR Cluj

Astra Giurgiu – Rapid/ACS Poli

ETAPA 5 (20 august 2016)

Rapid/ACS Poli – CS U Craiova

CFR Cluj – Astra Giurgiu

FC Voluntari – Pandurii Tîrgu Jiu

Steaua – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani

ASA Tîrgu Mureş – Concordia Chiajna

CSMS Iaşi – Viitorul

ETAPA 6 (27 august 2016)

CS U Craiova – Viitorul

Concordia Chiajna – CSMS Iaşi

FC Botoşani – ASA Tîrgu Mureş

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Pandurii Tîrgu Jiu – Steaua

Astra Giurgiu – FC Voluntari

Rapid/ACS Poli – CFR Cluj

ETAPA 7 (10 septembrie 2016)

CFR Cluj – CS U Craiova

FC Voluntari  – Rapid/ACS Poli

Steaua – Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaş – Pandurii Tîrgu Jiu

ASA Tîrgu Mureş – Dinamo

CSMS Iaşi – FC Botoşani

Viitorul – Concordia Chiajna

ETAPA 8 (17 septembrie 2016)

CS U Craiova – Concordia Chiajna

FC Botoşani – Viitorul

Dinamo – CSMS Iaşi

Pandurii Tîrgu Jiu – ASA Tîrgu Mureş

Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş

Rapid/ACS Poli – Steaua

CFR Cluj – FC Voluntari

ETAPA 9 (21 septembrie 2016)

FC Voluntari – CS U Craiova

Steaua – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – Rapid/ACS Poli

ASA Tîrgu Mureş – Astra Giurgiu

CSMS Iaşi – Pandurii Tîrgu Jiu

Viitorul – Dinamo

Concordia Chiajna – FC Botoşani

ETAPA 10 (24 septembrie 2016)

CS U Craiova – FC Botoşani

Dinamo – Concordia Chiajna

Pandurii Tîrgu Jiu – Viitorul

Astra Giurgiu – CSMS Iaşi

Rapid/ACS Poli = ASA Tîrgu Mureş

CFR Cluj-Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari-Steaua

ETAPA 11 (1 octombrie 2016)

Steaua – CS U Craiova

Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari

ASA Tîrgu Mureş – CFR Cluj

CSMS Iaşi – Rapid/ACS Poli

Viitorul – Astra Giurgiu

Concordia Chiajna – Pandurii Tîrgu Jiu

FC Botoşani – Dinamo

ETAPA 12 (15 octombrie 2016)

CS U Craiova – Dinamo

Pandurii Tîrgu Jiu – FC Botoşani

Astra Giurgiu – Concordia Chiajna

Rapid/ACS Poli – Viitorul

CFR Cluj – CSMS Iaşi

FC Voluntari – ASA Tîrgu Mureş

Steaua – Gaz Metan Mediaş

ETAPA 13 (22 octombrie 2016)

Gaz Metan Mediaş – CS U Craiova

ASA Tîrgu Mureş – Steaua

CSMS Iaşi – FC Voluntari

Viitorul – CFR Cluj

Concordia Chiajna – Rapid/ ACS Poli

FC Botoşani – Astra Giurgiu

Dinamo – Pandurii Tîrgu Jiu

RETUR

ETAPA 14 (29 octombrie 2016)

CS U Craiova – Pandurii Tîrgu Jiu

Dinamo – Astra Giurgiu

FC Botoşani – Rapid/ACS Poli

Viitorul – Voluntari

CSMS Iaşi – Steaua

ASA Tîrgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

ETAPA 15 (5 noiembrie)

ASA Tîrgu Mureş – CS U Craiova

Gaz Metan Mediaş – CSMS Iaşi

Steaua – Viitorul

Voluntari – Concordia 

CFR Cluj – FC Botoşani

Rapid/ACS Poli – Dinamo

Astra Giurgiu – Pandurii Tîrgu Jiu

ETAPA 16 (19 noiembrie)

CS U Craiova – Astra Giurgiu

Pandurii  Tîrgu Jiu – Rapid/ACS Poli

Dinamo-CFR Cluj

FC Botoşani – FC Voluntari

Concordia Chiajna – Steaua

Viitorul – Gaz Metan Mediaş

CSMS Iaşi – ASA Tîrgu Mureş

ETAPA 17 (26 noiembrie 2016)

CSMS Iaşi – CS U Craiova

ASA Tîrgu Mureş – Viitorul

Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna

Steaua – FC Botoşani

Voluntari – Dinamo

CFR Cluj – Pandurii Tîrgu Jiu 

Rapid/ACS Poli – Astra Giurgiu

ETAPA 18 (30 noiembrie 2016)

Viitorul – CSMS Iaşi 

Concordia Chiajna – ASA Tîrgu Mureş

FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş

Dinamo – Steaua

Pandurii Tîrgu Jiu – Voluntari

Astra Giurgiu – CFR Cluj  

CS U Craiova – Rapid/ACS Poli

ETAPA 19 (3 decembrie 2016)

Viitorul – CS U Craiova

CSMS Iaşi – Concordia Chiajna

ASA Tîrgu Mureş – FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş – Dinamo

Steaua – Pandurii Tîrgu Jiu

Voluntari – Astra Giurgiu

CFR Cluj – Rapid/ ACS Poli

ETAPA 20 (10 decembrie 2016)

CS U Craiova – CFR Cluj

FC Rapid/ ACS Poli -Voluntari

Astra Giurgiu – Steaua

Pandurii Tîrgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Dinamo – ASA Tîrgu Mureş

FC Botoşani – CSMS Iaşi

Concordia Chiajna – Viitorul

ETAPA 21 (17 decembrie 2016)

FC Voluntari – CFR Cluj

Steaua – FC Rapid/ ACS Poli

Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu

ASA Tîrgu Mureş – Pandurii Tîrgu Jiu

CSMS Iaşi – Dinamo

Viitorul – FC Botoşani 

Concordia Chiajna – CS U Craiova

ETAPA 22 (4 februarie 2017)

CS U Craiova – FC Voluntari

FC Rapid/ ACS Poli – Gaz Metan Mediaş

Astra Giurgiu – ASA Tîrgu Mureş

Pandurii Tîrgu Jiu – CSMS Iaşi

Dinamo – FC Viitorul

FC Botoşani – Concordia Chiajna

CFR Cluj – Steaua 

ETAPA 23 (11 februarie 2017)

Steaua – Voluntari

ASA Tîrgu Mureş – FC Rapid/ ACS Poli

CSMS Iaşi – Astra Giurgiu

Viitorul – Pandurii Tîrgu Jiu

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

FC Botoşani  – CS U Craiova

Concordia Chiajna – Dinamo

ETAPA 24 (18 februarie 2017)

CS U Craiova – Steaua

Voluntari – Gaz Metan Mediaş 

CFR Cluj – ASA Tîrgu Mureş

Rapid/ ACS Poli Timişoara – CSMS Iaşi

Astra Giurgiu – Viitorul

Pandurii Tîrgu Jiu – Concordia Chiajna

Dinamo – FC Botoşani

ETAPA 25 (25 februarie 2017)

Dinamo – CS U Craiova

FC Botoşani – Pandurii Tîrgu Jiu

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

Viitorul – Rapid/ ACS Poli

CSMS Iaşi – CFR Cluj

ASA Tîrgu Mureş – Voluntari

Gaz Metan Mediaş – Steaua

ETAPA 26 (4 matrie 2017)

CS U Craiova – Gaz Metan Mediaş

Steaua – ASA Tîrgu Mureş

FC Voluntari – CSMS Iaşi

CFR Cluj – Viitorul

Rapid/ ACS Poli – Concordia Chiajna

Astra Giurgiu – FC Botoşani

Pandurii Tîrgu Jiu – Dinamo

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Update / Derby de România se va disputa în etapa a 5-a, iar Steaua va fi gazdă. Dinamo joace în prima rundă în deplasare şi va întîlni Astra.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017.  Vom reveni cu programul complet al etapelor.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. UPDATE / Acum a început tragerea la sorţi a ţintarului Ligii 1. Fiecare echipă va primi un număr, urmînd apoi ca ţintarul să se stabilească în funcţie de aceste numere.

Pandurii Tîrgu Jiu – 1

Astra Giurgiu – 2

Rapid Bucureşti – 3

CFR Cluj – 4

FC Voluntari – 5

Steaua Bucureşti – 6

Gaz Metan Mediaş – 7

ASA Tîrgu Mureş – 8

CSMS Iaşi – 9

Viitorul – 10

Concordia Chiajna – 11

FC Botoşani – 12

Dinamo Bucureşti – 13

CS U Craiova – 14

*Echipele nou-promovate în Liga 1 vor juca primele meciuri pe teren propriu.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. UPDATE / Şedinţa Adunării Generale a LPF se va prelungi, astfel că tragerea la sorţi a ţintarului Ligii 1 pentru sezonul 2016-2017 nu va începe înainte de ora 13:30.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. UPDATE / Azi, 12 iulie, va avea loc tragerea la sorţi a ţintarului Ligii 1 pentru sezonul 2016-2017, de la ora 13:00, iar FANATIK.RO vă va ţine la curent cu toate amănuntele, în timp real.

Sezonul 2016-2017 va debuta pe 23 iulie şi se va încjeia pe 4 iunie 2017. Finala Cupei Ligii e programată pe 20 mai 2017, iar ultimul act al Cupei României va avea loc pe 27 mai.

…………………….

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. UPDATE / Liga Profesionistă de Fotbal a decis ca pe 12 iulie 2016 să aibă loc, odată cu Adunarea Generală a LPF, tragerea la sorţi a ţintarului Ligii 1! La acea dată se vor stabili meciurile propriu zise din cadrul etapelor de Liga 1, după ce săptămîna trecută oficialii fotbalului românesc au decis datele de disputare din noul sezon!

–––––––––––––

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Programul competiţional al sezonului 2016-2017 a fost aprobat astăzi, 29 iunie! Prima etapă din Liga 1 se va disputa în perioada 22-25 iulie.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. De asemenea, s-a stabilit şi programul pentru Cupa Ligii, 10 august, primul tur, dar şi şaisprezecimile Cupei României, 26-27 octombrie.

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Săptămîna viitoare se va stabili şi ţintarul.

Etapa 1 – 23 iulie 2016
Etapa 2 – 30 iulie 2016
Etapa 3 – 6 august 2016
Etapa 4 – 13 august 2016
Etapa 5 – 20 august 2016
Etapa 6 – 27 august 2016
Etapa 7 – 10 septembrie 2016
Etapa 8 – 17 septembrie 2016
Etapa 9 – 21 septembrie 2016
Etapa 10 – 24 septembrie 2016
Etapa 11 – 1 octombrie 2016
Etapa 12 – 15 octombrie 2016
Etapa 13 – 22 octombrie 2016
Etapa 14 – 29 octombrie 2016
Etapa 15 – 5 noiembrie 2016
Etapa 16 – 19 noiembrie 2016
Etapa 17 – 26 noiembrie 2016
Etapa 18 – 30 noiembrie 2016
Etapa 19 – 3 decembrie 2016
Etapa 20 – 10 decembrie 2016
Etapa 21 – 17 decembrie 2016
Etapa 22 – 4 februarie 2017
Etapa 23 – 11 februarie 2017
Etapa 24 – 18 februarie 2017
Etapa 25 – 25 februarie 2017
Etapa 26 – 4 martie 2017

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Programul play-off-ului ediţiei 2016-2017 este următorul:

Etapa 1 – 11 martie 2017
Etapa 2 – 18 martie 2017
Etapa 3 – 1 aprilie 2017
Etapa 4 – 5 aprilie 2017
Etapa 5 – 8 aprilie 2017
Etapa 6 – 15 aprilie 2017
Etapa 7 – 22 aprilie 2017
Etapa 8 – 29 aprilie 2017
Etapa 9 – 6 mai 2017
Etapa 10 – 13 mai 2017

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Programul play-out-ului ediţiei 2016-2017 este următorul:

Etapa 1 – 11 martie 2017
Etapa 2 – 18 martie 2017
Etapa 3 – 1 aprilie 2017
Etapa 4 – 5 aprilie 2017
Etapa 5 – 8 aprilie 2017
Etapa 6 – 15 aprilie 2017
Etapa 7 – 22 aprilie 2017
Etapa 8 – 29 aprilie 2017
Etapa 9 – 6 mai 2017
Etapa 10 – 13 mai 2017
Etapa 11 – 20 mai 2017
Etapa 12 – 25 mai 2017
Etapa 13 – 28 mai 2017
Etapa 14 – 4 iunie 2017

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Cupa Ligii, ediţia 2016-2017:

Turul 1 – 10/11 august 2016
Sferturi de finală – 7/8 septembrie 2016
Semifinale – 21/22 decembrie 2016 (tur) şi 1/2 martie 2017 (retur)
Finala – 20 mai 2017

PROGRAM LIGA 1 2016/2017. Cupa României, ediţia 2016-2017:

16-imi de finală – 26/27 octombrie 2016
Optimi de finală – 14/15 decembrie 2016
Sferturi de finală – 29/30 martie 2017
Semifinale – 26/27 aprilie 2017 (tur) şi 17-18 mai 2017 (retur)
Finala – 27 mai

Închide ×