Program TV Eurosport 9 – 15 martie

FANATIK.RO îţi oferă programul Eurosport pe perioada 9 – 15 martie pe ambele canale ale postului, Eurosport 1 şi Eurosport 2. În această săptămână veți putea urmări multe transmisiuni din sporturile de iarnă, deși am intrat în prima lună de primăvară.

La final de săptămână vom avea, ca de obicei, mai multe partide din Premier League, asta după ce Eurosport 2 a luat decizia la începutul acestui an de a nu mai difuza meciuri din Bundesliga, campionatul german fiind televizat în prima sa parte pe acest canal.

PROGRAM EUROSPORT 1 luni, 9 martie

  • 10:00: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 12:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kvitfjell, în Norvegia
  • 12:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 13:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 14:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 15:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 15:40: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 17:40: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 18:25: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 19:45: Ştirile Eurosport
  • 19:50: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 20:20: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 20:50: Fotbal: Premier League
  • 21:50: Fotbal: Premier League: Leicester – Aston Villa

PROGRAM EUROSPORT 1 marți, 10 martie

  • 07:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Strade Bianche, în Italia
  • 07:30: Jocurile olimpice: Avanpost olimpic
  • 08:00: Jocurile olimpice: Limite de viteză
  • 08:30: Jocurile olimpice: Monştrii valului
  • 09:30: Scrimă: Circuitul Grand Prix, la Budapesta, în Ungaria
  • 10:35: Tenis de masă: Circuitul Mondial, la Doha, în Qatar
  • 11:35: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 12:35: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 14:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 15:05: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 15:45: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 17:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 17:50: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 19:45: Ştirile Eurosport
  • 19:55: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 20:25: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 21:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 22:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 23:00: Ştirile Eurosport
  • 23:20: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia

PROGRAM EUROSPORT 1 miercuri, 11 martie

  • 07:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 07:30: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 09:35: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 11:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 12:00: Jocurile olimpice: Avanpost olimpic
  • 12:30: Jocurile olimpice: Limite de viteză
  • 13:00: Jocurile olimpice: Monştrii valului
  • 14:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 15:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 15:40: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 17:40: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia
  • 18:25: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 19:45: Ştirile Eurosport
  • 19:50: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia
  • 21:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 22:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 22:55: Ştirile Eurosport
  • 23:10: Schi acrobatic: Cupa Mondială FIS

EUROSPORT 1 joi, 12 martie

  • 07:00: Schi acrobatic: Cupa Mondială FIS
  • 08:00: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia
  • 09:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 10:05: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 10:50: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 12:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia
  • 13:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa
  • 14:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Ofterschwang, în Germania
  • 14:50: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 15:50: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 16:20: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda
  • 17:50: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 19:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Suedia
  • 21:30: Ştirile Eurosport
  • 21:35: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia
  • 22:35: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda
  • 23:25: Ştirile Eurosport
  • 23:50: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia

PROGRAM EUROSPORT 1 vineri, 13 martie

  • 07:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 08:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 09:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia
  • 09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Suedia
  • 10:25: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar
  • 14:55: SCHI ALPIN
  • 16:00: BIATLON
  • 17:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Elveţia
  • 19:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Vikersund, în Norvegia
  • 20:15: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar
  • 22:30: Ciclism pe pistă: Seria Celor Şase Zile, la Manchester, în Regatul Unit

PROGRAM EUROSPORT 1 sâmbătă, 14 martie

  • 07:00: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar
  • 08:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Masculin, sprint 10 km Inclusiv avancronica
  • 08:45: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Feminin, 7,5 km, sprint Inclusiv avancronica
  • 09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Elveţia: Slalom uriaş feminin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica
  • 10:20: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom uriaş masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica
  • 11:25: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Elveţia: Slalom feminin – Manşa 1
  • 12:25: Fotbal: Premier League
  • 13:25: Fotbal: Premier League Show
  • 14:25: Fotbal: Premier League: Etapa a 30-a, Watford (Anglia) – Leicester (Anglia)
  • 16:30: Fotbal: Premier League Show
  • 16:55: Fotbal: Premier League: Etapa a 30-a, Manchester City (Anglia) – Burnley (Anglia)
  • 19:30: Fotbal: Premier League: Etapa a 30-a, Aston Villa (Anglia) – Chelsea (Anglia)
  • 21:30: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar
  • 22:30: CICLISM PE PISTĂ

PROGRAM EUROSPORT 1 duminică, 15 martie

  • 08:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Feminin, pursuit, 10 km Inclusiv avancronica

     

  • 09:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom uriaş masculin – Manşa 1 Inclusiv avancronica

     

  • 09:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom uriaş masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica

     

  • 10:20: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom masculin – Manşa 1

     

  • 11:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Vikersund, în Norvegia: DT 240, concursul pe echipe

     

  • 12:15: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Masculin, pursuit 12,5 km Inclusiv avancronica

     

  • 12:45: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom masculin – Manşa 1

     

  • 13:20: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kranjska Gora, în Slovenia: Slalom masculin – Manşa a 2-a Inclusiv avancronica

     

  • 14:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Simplu, ştafetă mixt

     

  • 15:00: Fotbal: Premier League Show

     

  • 15:55: Fotbal: Premier League: Etapa a 30-a, West Ham (Anglia) – Wolverhampton (Anglia)

     

  • 18:00: Fotbal: Premier League Show

     

  • 18:25: Fotbal: Premier League: Etapa a 30-a, Tottenham (Marea Britanie) – Manchester United (Anglia)

     

  • 20:30: Ştirile Eurosport

     

  • 20:35: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar

    Semifinale

     

  • 20:55: Snooker: la Gibraltar, în Gibraltar: Finala

     

  • 23:00: Ştirile Eurosport

     

  • 23:05: Ciclism pe pistă: Seria Celor Şase Zile, la Manchester, în Regatul Unit: Ziua a 3-a

PROGRAM EUROSPORT 2, luni, 9 martie

  • 10:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Feminin, 7,5 km, sprint Inclusiv avancronica
  • 11:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Feminin, 12,5 km, cu start în bloc
  • 11:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Masculin, sprint 10 km Inclusiv avancronica
  • 12:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Proba masculină de start în bloc 15 km Inclusiv avancronica
  • 13:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Strade Bianche, în Italia –
  • 14:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa întâi
  • 15:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Echipe DT 134
  • 16:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134
  • 17:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kvitfjell, în Norvegia – Coborârea masculină
  • 18:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kvitfjell, în Norvegia – Super-G: Proba masculină
  • 19:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a doua
  • 20:00: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Masculin, start în bloc, 50 km, procedeul clasic Inclusiv avancronica
  • 22:00: Ştirile Eurosport
  • 22:05: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a doua
  • 23:00: Motocros: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Cursa a doua clasa MX2
  • 23:30: Motocros: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Motocros GP, cursa a doua

PROGRAM EUROSPORT 2 marţi, 10 martie

  • 07:00: Motocros: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Cursa a doua clasa MX2
  • 07:30: Motocros: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Motocros GP, cursa a doua
  • 08:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a doua
  • 09:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Strade Bianche, în Italia –
  • 09:30: Jocurile olimpice: Avanpost olimpic
  • 10:00: Jocurile olimpice: Limite de viteză
  • 10:30: Jocurile olimpice: Monştrii valului
  • 11:30: Scrimă: Circuitul Grand Prix, la Budapesta, în Ungaria –
  • 12:30: Tenis de masă: Circuitul Mondial, la Doha, în Qatar –
  • 13:35: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – Calificările masculine HS 140
  • 14:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Feminin, 12,5 km, cu start în bloc
  • 15:05: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Proba masculină de start în bloc 15 km Inclusiv avancronica
  • 15:45: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – DT 134
  • 17:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – Calificările masculine HS 140
  • 17:30: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Feminin, start în bloc, 30 km, procedeul clasic
  • 18:30: Schi fond: Cupa Mondială, la Oslo, în Norvegia – Masculin, start în bloc, 50 km, procedeul clasic In
  • 20:00: Ştirile Eurosport
  • 20:05: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a treia
  • 21:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – DT 140 Inclusiv avancronica
  • 21:55: Ştirile Eurosport
  • 22:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a treia
  • 22:55: Scrimă: Circuitul Grand Prix, la Budapesta, în Ungaria -clusiv avancronic

PROGRAM EUROSPORT 2 miercuri, 11 martie

  • 07:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – DT 140 Inclusiv avancronica
  • 08:30: Motocros acrobatic: Noaptea săriturilor, la Berlin, în Germania – Partea întâi
  • 09:30: Motocros acrobatic: Noaptea săriturilor, la Berlin, în Germania – Partea a doua
  • 10:35: Schi acrobatic: Cupa Mondială FIS – Sărituri
  • 11:35: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – DT 140 Inclusiv avancronica
  • 13:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a treia
  • 14:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Strade Bianche, în Italia –
  • 15:15: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa întâi
  • 18:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Proba masculină de start în bloc 15 km Inclusiv avancronica
  • 18:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kvitfjell, în Norvegia – Coborârea masculină
  • 19:15: Schi alpin: Cupa Mondială, la Kvitfjell, în Norvegia – Super-G: Proba masculină
  • 20:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Ştafeta masculină
  • 20:45: Tenis: Circuitul Mondial ATP 500, la Dubai, în Emiratele Arabe Unite – Finala
  • 21:30: Tenis: Dezvăluiri ATP
  • 22:00: Ştirile Eurosport
  • 22:05: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa întâi
  • 23:05: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a patra

PROGRAM EUROSPORT 2 joi, 12 martie

  • 07:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Proba masculină de start în bloc 15 km Inclusiv avancronica
  • 07:30: Jocurile olimpice: Avanpost olimpic
  • 08:00: Jocurile olimpice: Limite de viteză
  • 08:30: Jocurile olimpice: Monştrii valului
  • 09:35: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa întâi
  • 10:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a patra
  • 11:45: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Ştafeta masculină
  • 12:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Nove Mesto, în Cehia – Proba masculină de start în bloc 15 km Inclusiv avancronica
  • 13:00: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia – Masculin, DT 138, calificări
  • 14:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa întâi
  • 15:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a patra
  • 15:40: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a cincea
  • 17:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a doua
  • 18:15: Tenis: Circuitul Mondial ATP 500, la Acapulco, în Statele Unite – Finala
  • 19:00: Tenis: Circuitul Mondial ATP 500, la Dubai, în Emiratele Arabe Unite – Finala

PROGRAM EUROSPORT 2 vineri, 13 martie

  • 07:30: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Suedia – Concurs de schi paralel Inclusiv avancronica
  • 08:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a doua
  • 09:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a cincea
  • 10:30: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda – Masculin, sprint 10 km Inclusiv avancronica
  • 11:30: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Lillehammer, în Norvegia – DT 140 Inclusiv avancronica
  • 12:15: Sărituri cu schiurile: Cupa Mondială, la Trondheim, în Norvegia – DT 138 Inclusiv avancronica
  • 13:00: Schi alpin: Cupa Mondială, la Are, în Suedia – Concurs de schi paralel Inclusiv avancronica
  • 14:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a doua
  • 14:45: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a cincea
  • 15:40: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şasea
  • 17:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a treia
  • 18:15: Snooker: Openul Gibraltarului – Rundele 3-5

PROGRAM EUROSPORT 2  sâmbătă, 14 martie

  • 07:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a treia
  • 08:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şasea
  • 09:30: Snooker: Openul Gibraltarului – Rundele 3-5
  • 10:30: Snooker: Openul Gibraltarului – Rundele 3-5
  • 14:10: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şaptea
  • 16:10: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a patra
  • 18:15: Snooker: Openul Gibraltarului – Rundele 3-5
  • 18:30: Superbike: Campionatul Mondial, la Doha, în Qatar – Superpole
  • 19:00: Superbike: Campionatul Mondial, la Doha, în Qatar – Prima cursă

PROGRAM EUROSPORT 2 duminică, 15 martie

  • 07:00: Ciclism pe pistă: Seria Celor Şase Zile, la Manchester, în Regatul Unit: Ziua a 2-a

     

  • 08:00: Biatlon: Cupa Mondială, la Kontiolathi, în Finlanda: Masculin, pursuit 12,5 km Inclusiv avancronica

     

  • 07:30: Combinata nordică: Cupa Mondială, la Schonach, în Germania – Individual Gundersen, 10 km

     

  • 08:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şaptea

     

  • 09:00: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şaptea

     

  • 10:00: Snooker: Openul Gibraltarului – Rundele 3-5

     

  • 11:00: Schi acrobatic: Cupa Mondială FIS, la Veysonnaz, în Elveţia – Skiercross

     

  • 11:55: Snowboard: Cupa Mondială FIS, la Veysonnaz, în Elveţia – Snowboardcross

     

  • 13:20: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a patra

     

  • 13:55: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a şaptea

     

  • 14:30: Ciclism: Circuitul Mondial – Paris-Nisa, în Franţa – Etapa a opta

     

  • 16:10: Ciclism: Circuitul Mondial – Cursa Tirreno – Adriatico, în Italia – Etapa a cincea

     

  • 18:15: Snooker: Openul Gibraltarului – Semifinale

Alte articole despre Program TV Eurosport 9 – 15 martie

Închide ×

FANATIK.RO utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe Website-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile pentru a integra în acestea si în activitatea curentă a FANATIK.RO cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Prin continuarea navigării pe Website-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie.

Am înțeles