Life

Program TV joi, 17 martie. Ce transmisiuni sportive și filme puteți urmări

FANATIK vă prezintă care sunt transmisiunile sportive și filmele din programul TV al zilei de joi, 17 martie, cu meciuri din optimile de finală ale Europa League.
16.03.2022 | 20:30
Program TV joi 17 martie Ce transmisiuni sportive si filme puteti urmari
Program TV joi, 17 martie. Ce transmisiuni sportive și filme puteți urmări. Atac la președinte pe Național TV. Foto: Cinemagia.ro

Sportul din programul TV al zilei de joi, 17 martie, este alcătuit din fotbal și tenis, opțiunile fiind, de această dată, destul de limitate. Este vorba despre două partide din optimile de finală ale Europa League și de meciuri din cadrul sferturilor de finală ale Mastersului de tenis de la Indian Wells, atât la masculin, cât și la feminin.

Două meciuri din optimile Europa League în programul TV joi, 17 martie

Cele două partide alese de postul PRO X, deținător în exclusivitate în România pentru jocurile din Europa League și din Conference League, sunt Galatasaray – Barcelona, în care singurul român care ar putea prinde niște minute este Alex Cicâldău iar seara, de la ora 22:00 West Ham – Sevilla.

Tenisul rămâne un punct de referință cu următoarele patru meciuri din cadrul sferturilor de finală ale Mastersului de la Indian Wells atât la masculin cât și la feminin. Competiția masculină o puteți viziona pe Eurosport 2, cea feminină pe Digi Sport 2.

• ora 19:45 Fotbal Europa League optimi retur: Galatasaray – Barcelona: PRO X
  • ora 20:00 Tenis masculin ATP Indian Wells: Eurosport 2
  • ora 20:00 Tenis feminin WTA Indian Wells: Digi Sport 2
  • ora 22:00 Fotbal Europa League: West Ham – Sevilla: PRO X

Atac la președinte, un film despre tentativa de răpire a președintelui SUA, în programul TV joi, 17 martie

Joi, 17 martie, avem o singură emisiune de show, Masterchef la PRO TV, seriale la PRO TV, Las Fierbinți, la Kanal D, Mireasa din Istanbul și Mă numesc Zuleyha și, mai ales două ore cu Adela la Antena 1 la care se adaugă și câteva filme, majoritatea de acțiune.

La PRO TV avem Liber la răzbunare cu Nicholas Cage, un film despre mafioți. La Prima TV Empire State, jaful secolului, la TVR 2 Legătură periculoasă. Două filme bune sunt și pe Cinemax, Ne mai jucăm? sau pe PRO Cinema, Prinde-mă, dacă poți! Noi însă optăm pentru Atac la președinte,  o tentativă de răpire a președintelui SUA.

• ora 10:00 Mireasa din Istanbul – serial: Kanal D
  • ora 20:00 Mă numesc Zuleyha – serial: Kanal D
  • ora 20:00 Empire State, jaful secolului: Prima TV
  • ora 20:10 Leăgtură periculoasă: TVR 2
  • ora 20:30 Las Fierbinți – serial: PRO TV
  • ora 20:30 Adela – serial: Antena 1
  • ora 20:30 Prinde-mă, dacă poți!: PRO Cinema
  • ora 21:00 Atac la președinte: Național TV