Sport

Programul din noul sezon al Ligii Naţionale de handbal! Când se joacă derby-urile CSM Bucureşti – Rapid şi Dinamo – Steaua

Noul sezon din Liga Naţională de handbal se anunţă unul pasionant, atât la masculin cât şi la feminin. Derby-ul CSM Bucureşti - Rapid se dispută în prima etapă, în timp ce Dinamo - Steaua se dispută în etapa a 6-a.
10.06.2022 | 17:47
Programul din noul sezon al Ligii Nationale de handbal Cand se joaca derbyurile CSM Bucuresti  Rapid si Dinamo  Steaua
Cristina Neagu,la CSM Bucureşti. Sursa: sportpictures.eu
ADVERTISEMENT

La sediul FRH a avut loc tragerea la sorţi pentru stabilirea ţintarului din noul sezon din Liga Naţională de handbal. Rapid şi Dinamo sunt campioanele României şi ne vor reprezenta în următoarea ediţie a Ligii Campionilor. Campionatul începe pe data de 27 august.

Programul din noul sezon al Ligii Naţionale de handbal! Când se joacă derby-urile

Dinamo este mare favorită să câştige un nou titlu la masculin, în timp ce la feminin se anunţă o nouă bătălie pasionantă între Rapid şi CSM Bucureşti, echipe care s-au luptat până în ultima etapă pentru câştigarea campionatului.

ADVERTISEMENT

La feminin, derby-ul CSM Bucureşti – Rapid se dispută chiar în prima etapă, în timp ce “eternul derby” Dinamo – Steaua din Liga Zimbrilor se va desfăşura în etapa cu numărul şase. Mai jos este programul complet:

Programul competiţional din Liga Florilor, sezonul 2022-2023: 

Etapa 1:

  • SCM Gloria Buzău v CSM Slatina
  • Rapid București v CSM Bucuresti
  • CSM Târgu Jiu v CS Dacia Mioveni 2012
  • CS Măgura Cisnădie v Dunărea Brăila
  • HC Zalău v CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud
  • SCM Râmnicu Vâlcea v CSM Galați
  • SCM Universitatea Craiova v HC Minaur Baia Mare
ADVERTISEMENT

Etapa 2:

  • CSM Slatina v Minaur Baia Mare
  • CSM Galati v SCM Universitatea Craiova
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v SCM Ramnicu Valcea
  • HC Dunarea Braila v HC Zalau
  • CS Dacia Mioveni 2012 v CS Magura Cisnadie
  • CSM Bucuresti v CSM Targu Jiu
  • SCM Gloria Buzau v Rapid Bucuresti

Etapa 3:

  • Rapid Bucuresti v CSM Slatina
  • CSM Targu Jiu v SCM Gloria Buzau
  • CS Magura Cisnadie v CSM Bucuresti
  • HC Zalau v CS Dacia Mioveni 2012
  • SCM Ramnicu Valcea v HC Dunarea Braila
  • SCM Universitatea Craiova v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
  • Minaur Baia Mare v CSM Galati
ADVERTISEMENT

Etapa 4:

  • CSM Slatina v CSM Galati
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v Minaur Baia Mare
  • HC Dunarea Braila v SCM Universitatea Craiova
  • CS Dacia Mioveni 2012 v SCM Ramnicu Valcea
  • CSM Bucuresti v HC Zalau
  • SCM Gloria Buzau v CS Magura Cisnadie
  • Rapid Bucuresti v CSM Targu Jiu

Etapa 5:

  • CSM Targu Jiu v CSM Slatina
  • CS Magura Cisnadie v Rapid Bucuresti
  • HC Zalau v SCM Gloria Buzau
  • SCM Ramnicu Valcea v CSM Bucuresti
  • SCM Universitatea Craiova v CS Dacia Mioveni 2012
  • Minaur Baia Mare v HC Dunarea Braila
  • CSM Galati v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
ADVERTISEMENT

Etapa 6:

  • CSM Slatina v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
  • HC Dunarea Braila v CSM Galati
  • CS Dacia Mioveni 2012 v Minaur Baia Mare
  • CSM Bucuresti v SCM Universitatea Craiova
  • SCM Gloria Buzau v SCM Ramnicu Valcea
  • Rapid Bucuresti v HC Zalau
  • CSM Targu Jiu v CS Magura Cisnadie
ADVERTISEMENT

Etapa 7:

  • CS Magura Cisnadie v CSM Slatina
  • HC Zalau v CSM Targu Jiu
  • SCM Ramnicu Valcea v Rapid Bucuresti
  • SCM Universitatea Craiova v SCM Gloria Buzau
  • Minaur Baia Mare v CSM Bucuresti
  • CSM Galati v CS Dacia Mioveni 2012
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v HC Dunarea Braila

Etapa 8:

  • CSM Slatina v HC Dunarea Braila
  • CS Dacia Mioveni 2012 v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
  • CSM Bucuresti v CSM Galati
  • SCM Gloria Buzau v Minaur Baia Mare
  • Rapid Bucuresti v SCM Universitatea Craiova
  • CSM Targu Jiu v SCM Ramnicu Valcea
  • CS Magura Cisnadie v HC Zalau

Etapa 9:

  • HC Zalau v CSM Slatina
  • SCM Ramnicu Valcea v CS Magura Cisnadie
  • SCM Universitatea Craiova v CSM Targu Jiu
  • Minaur Baia Mare v Rapid Bucuresti
  • CSM Galati v SCM Gloria Buzau
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v CSM Bucuresti
  • HC Dunarea Braila v CS Dacia Mioveni 2012

Etapa 10:

  • CSM Slatina v CS Dacia Mioveni 2012
  • CSM Bucuresti v HC Dunarea Braila
  • SCM Gloria Buzau v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
  • Rapid Bucuresti v CSM Galati
  • CSM Targu Jiu v Minaur Baia Mare
  • CS Magura Cisnadie v SCM Universitatea Craiova
  • HC Zalau v SCM Ramnicu Valcea

Etapa 11:

  • SCM Ramnicu Valcea v CSM Slatina
  • SCM Universitatea Craiova v HC Zalau
  • Minaur Baia Mare v CS Magura Cisnadie
  • CSM Galati v CSM Targu Jiu
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v Rapid Bucuresti
  • HC Dunarea Braila v SCM Gloria Buzau
  • CS Dacia Mioveni 2012 v CSM Bucuresti

Etapa 12:

  • CSM Slatina v CSM Bucuresti
  • SCM Gloria Buzau v CS Dacia Mioveni 2012
  • Rapid Bucuresti v HC Dunarea Braila
  • CSM Targu Jiu v CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud
  • CS Magura Cisnadie v CSM Galati
  • HC Zalau v Minaur Baia Mare
  • SCM Ramnicu Valcea v SCM Universitatea Craiova

Etapa 13:

  • SCM Universitatea Craiova v CSM Slatina
  • Minaur Baia Mare v SCM Ramnicu Valcea
  • CSM Galati v HC Zalau
  • CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud v CS Magura Cisnadie
  • HC Dunarea Braila v CSM Targu Jiu
  • CS Dacia Mioveni 2012 v Rapid Bucuresti
  • CSM Bucuresti v SCM Gloria Buzau

Programul competiţional din Liga Zimbrilor în sezonul 2022-2023:

Etapa 1

  • Minaur Baia Mare v CSU Suceava
  • CSM București v CSM Oradea
  • CSM Vaslui v CSA Steaua București
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
  • CSM Bacău v CSM Odorheiu Secuiesc
  • AHC Potaissa Turda v SCM Politehnica Timișoara
  • HC Buzău 2012 v CS Dinamo București

Etapa 2

  • CSU Suceava v CS Dinamo București
  • SCM Politehnica Timișoara v HC Buzău 2012
  • CSM Odorheiu Secuiesc v AHC Potaissa Turda
  • CSM Focșani v CSM Bacău
  • CSA Steaua București v AHC Dobrogea Sud Constanța
  • CSM Oradea v CSM Vaslui
  • Minaur Baia Mare v CSM București

Etapa 3

  • CSM București v CSU Suceava
  • CSM Vaslui v Minaur Baia Mare
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Oradea
  • CSM Bacău v CSA Steaua București
  • AHC Potaissa Turda v CSM Focșani
  • HC Buzău 2012 v CSM Odorheiu Secuiesc
  • CS Dinamo București v SCM Politehnica Timișoara

Etapa 4

  • CSU Suceava v SCM Politehnica Timișoara
  • CSM Odorheiu Secuiesc v CS Dinamo București
  • CSM Focșani v HC Buzău 2012
  • CSA Steaua București v AHC Potaissa Turda
  • CSM Oradea v CSM Bacău
  • Minaur Baia Mare v AHC Dobrogea Sud Constanța
  • CSM București v CSM Vaslui

Etapa 5

  • CSM Vaslui v CSU Suceava
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM București
  • CSM Bacău v Minaur Baia Mare
  • AHC Potaissa Turda v CSM Oradea
  • HC Buzău 2012 v CSA Steaua București
  • CS Dinamo București v CSM Focșani
  • SCM Politehnica Timișoara v CSM Odorheiu Secuiesc

Etapa 6

  • CSU Suceava v CSM Odorheiu Secuiesc
  • CSM Focșani v SCM Politehnica Timișoara
  • CSA Steaua București v CS Dinamo București
  • CSM Oradea v HC Buzău 2012
  • Minaur Baia Mare v AHC Potaissa Turda
  • CSM București v CSM Bacău
  • CSM Vaslui v AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 7

  • AHC Dobrogea Sud Constanța v CSU Suceava
  • CSM Bacău v CSM Vaslui
  • AHC Potaissa Turda v CSM București
  • HC Buzău 2012 v Minaur Baia Mare
  • CS Dinamo București v CSM Oradea
  • SCM Politehnica Timișoara v CSA Steaua București
  • CSM Odorheiu Secuiesc v CSM Focșani

Etapa 8

  • CSU Suceava v CSM Focșani
  • CSA Steaua București v CSM Odorheiu Secuiesc
  • CSM Oradea v SCM Politehnica Timișoara
  • Minaur Baia Mare v CS Dinamo București
  • CSM București v HC Buzău 2012
  • CSM Vaslui v AHC Potaissa Turda
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v CSM Bacău

Etapa 9

  • CSM Bacău v CSU Suceava
  • AHC Potaissa Turda v AHC Dobrogea Sud Constanța
  • HC Buzău 2012 v CSM Vaslui
  • CS Dinamo București v CSM București
  • SCM Politehnica Timișoara v Minaur Baia Mare
  • CSM Odorheiu Secuiesc v CSM Oradea
  • CSM Focșani v CSA Steaua București

Etapa 10

  • CSU Suceava v CSA Steaua București
  • CSM Oradea v CSM Focșani
  • Minaur Baia Mare v CSM Odorheiu Secuiesc
  • CSM București v SCM Politehnica Timișoara
  • CSM Vaslui v CS Dinamo București
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v HC Buzău 2012
  • CSM Bacău v AHC Potaissa Turda

Etapa 11

  • AHC Potaissa Turda v CSU Suceava
  • HC Buzău 2012 v CSM Bacău
  • CS Dinamo București v AHC Dobrogea Sud Constanța
  • SCM Politehnica Timișoara v CSM Vaslui
  • CSM Odorheiu Secuiesc v CSM București
  • CSM Focșani v Minaur Baia Mare
  • CSA Steaua București v CSM Oradea

Etapa 12

  • CSU Suceava v CSM Oradea
  • Minaur Baia Mare v CSA Steaua București
  • CSM București v CSM Focșani
  • CSM Vaslui v CSM Odorheiu Secuiesc
  • AHC Dobrogea Sud Constanța v SCM Politehnica Timișoara
  • CSM Bacău v CS Dinamo București
  • AHC Potaissa Turda v HC Buzău 2012

Etapa 13

  • HC Buzău 2012 v CSU Suceava
  • CS Dinamo București v AHC Potaissa Turda
  • SCM Politehnica Timișoara v CSM Bacău
  • CSM Odorheiu Secuiesc v AHC Dobrogea Sud Constanța
  • CSM Focșani v CSM Vaslui
  • CSA Steaua București v CSM București
  • CSM Oradea v Minaur Baia Mare