Hănescu a fost ELIMINAT de Berdych după un meci lung

Marian Popovici
în Pariuri sportive
23/06/2014, 19:26

Meciul se încheie. Victor Hănescu este eliminat de la Wimbledon după 4 seturi în faţa lui Thomas Berdych, scor 7-6, 1-6, 4-6, 3-6 .  Berdych avansează în turul 2.

UPDATE / Un set 3 ceva mai echilibrat, însă Berdych are din nou cîştig de cauză. 4-6

UPDATE / Hănescu nu mai ţine pasul cu Berdych şi pierde foarte repede setul 2, scor 1-6.

UPDATE / Victor Hănescu are o prestaţie excelentă în primul set al partidei cu Berdych şi reuşeşte să-l cîştige cu 7-6.

Turneul de Mare Slem de la Wimbledon are la start 7 jucători din România. În prima zi de concurs vor juca 3 români. Victor Hănescu va juca primul de la ora  13:30 cu Thomas Berdych, cap de serie numărul 6.

În jurul orei 20:00, Andreea Mitu îşi face debutul pe scena unui turneu de Mare Slem împotriva unui adversar extrem de dificil, poloneza Agnieszka Radwanska. Sportiva din Polonia a jucat finala în 2012.

Monica Niculescu va evolua de la ora 17:30 cu sportiva din Belgia, Alison Van Uytvanck pe terenul 19. Marţi vor debuta în turneu, Simona Halep, Sorana Cîrstea, Irina Begu şi Alexandra Cadanţu.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!