Programul sezonului 2019-2020 din Liga 2! Cu cine joacă Rapid, U Cluj şi Petrolul Ploieşti în prima etapă

Ionut Neamţu    Razvan Nicolae   
in Liga 2
17/07/2019, 13:15
Programul sezonului 2019-2020 din Liga 2! Cu cine joacă Rapid, U Cluj şi Petrolul Ploieşti în prima etapă
A fost anunţat programul sezonului 2019-2020 din Liga 2

FRF a anunţat miercuri programul sezonului 2019-2020 din Liga 2. Cu multe echipe cu tradiţie la start, eşalonul al doilea din fotbalul românesc propune o stagiune de foc, în care Rapid Bucureşti, Petrolul Ploieşti, U Cluj sau FC Argeş se vor duela pentru promovarea în Liga 1.

Programul sezonului 2019-2020 din Liga 2. Derby încă din prima etapă

Sezonul 2019-2020 din Liga 2 va începe pe 3 august, turul campionatului urmând să se încheie pe 23 noiembrie. Până la finalul anului se vor mai disputa două etape din retur, programate pe 30 noiembrie şi 7 decembrie. Meciurile din Liga 2 se vor relua pe 22 februarie 2020, iar ultima etapă a sezonului se va juca pe 30 mai 2020.

Rapid Bucureşti, nou-promovată în Liga 2, va juca în prima etapă cu Farul Constanţa, meci care pe timpuri era o partidă de tradiţie în Liga 1. U Cluj, echipă care a fost implicată în barajul pentru promovarea în prima ligă, se va deplasa pe terenul lui CSM Reşiţa. Petrolul Ploieşti, o altă pretendentă la lupta pentru primele două locuri, va evolua cu Metaloglobus.

A fost anunţat programul sezonului 2019-2020 din Liga 2
A fost anunţat programul sezonului 2019-2020 din Liga 2

Meciurile din turul sezonului 2019-2020 din Liga 2

Etapa 1 – 3 august

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
CSM Reşiţa – Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC Argeş – Ripensia Timişoara
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Etapa a 2-a – 10 august 2019

SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti – UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău
Sportul Snagov – FC Argeş
Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – CSM Reşiţa
Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a – 17 august 2019

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu
Luceafărul Oradea – CS Mioveni
FC Argeş – Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara
UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 4-a – 24 august 2019

SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara – UTA Arad
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti
Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău
CS Mioveni – FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa
Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara
Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a – 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SSC Farul Constanţa
ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna
CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti
Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti
FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău – CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj
UTA Arad – Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara
Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a – 7 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi
Universitatea Cluj – UTA Arad
CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău
Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş
Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea
Concordia Chiajna – CSM Reşiţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a – 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa
CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna
FC Argeş – Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad – CS Mioveni
Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a – 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Ripensia Timişoara
Sportul Snagov – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
CS Mioveni – Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti
Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna – FC Argeş
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

Etapa a 9-a – 28 septembrie 2019

CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa
Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti
UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti
Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti – CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

Etapa a 10-a – 5 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov
Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara
CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti
Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi
Rapid Bucureşti – UTA Arad
Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău
ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş
CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a – 12 octombrie 2019

Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa
FC Argeş – CSM Reşiţa
SCM Gloria Buzău – ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
UTA Arad – Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara – CS Mioveni
Sportul Snagov – Universitatea Cluj

Etapa a 12-a – 16 octombrie 2019 (intermediară)

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj
CS Mioveni – Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi
Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad
ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău
Luceafărul Oradea – FC Argeş

Etapa a 13-a – 19 octombrie 2019

FC Argeş – SSC Farul Constanţa
SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa
UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti
Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – CS Mioveni

Etapa a 14-a – 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara
Concordia Chiajna – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi
CSM Reşiţa – UTA Arad
Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a – 2 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa
Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş
UTA Arad – Luceafărul Oradea
Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa
Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna
Sportul Snagov – Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti
CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a – 9 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni
Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj
Concordia Chiajna – Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa – Petrolul Ploieşti
Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi
FC Argeş – UTA Arad
SCM Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a – 13 noiembrie 2019 (intermediară)

Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa
UTA Arad – SCM Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi – FC Argeş
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
CS Mioveni – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a – 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti
Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov
CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara
Luceafărul Oradea – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Argeş – Petrolul Ploieşti
SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad

Etapa a 19-a – 23 noiembrie 2019

UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti
Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş
Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea
Sportul Snagov – CSM Reşiţa
Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

Închide ×

FANATIK.RO utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe Website-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile pentru a integra în acestea si în activitatea curentă a FANATIK.RO cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Prin continuarea navigării pe Website-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie.

Am înțeles