Programul zilei de marți, 5 iunie, de la Roland Garros. Buzărnescu și Bara, eliminate în sferturi la dublu!

05.06.2018 | 15:36
Programul zilei de marti 5 iunie de la Roland Garros Buzarnescu si Bara eliminate in sferturi la dublu
Mihaela Buzărnescu şi Irina Bara Roland Garros

UPDATE, ora 16:58 / Irina Bara şi Mihaela Buzărnescu au fost eliminate în sferturile de finală de la Roland Garros. Perechea din România a fost învinsă de Ching Chan/Zhaoxuan Yang, scor 3-6, 6-1, 4-6. Pentru calificarea în sferturi, cele două jucătoare de tenis şi-au asigurat un cec în valoare de 76.000 de euro.

UPDATE, ora 16:11 / Irina Bara şi Mihaela Buzărnescu au câştigat al doilea set în meciul de dublu din sferturile de finală de la Roland Garros, scor 6-1.

UPDATE, ora 15:45 / Irina Bara şi Mihaela Buzărnescu au pierdut primul set în meciul din sferturile de finală de la Roland Garros, scor 3-6.

UPDATE ora 15:15  / A început confruntarea de dublu Irina Bara/Mihaela Buzărnescu – Ching Chan/Zhaoxuan Yang

UPDATE ora 11:27 / Ploaia s-a oprit la Paris, iar organizatorii au decis începerea partidelor.

UPDATE ora 11:27 / Plouă puternic la Paris și sunt șanse mari ca meciurile programate de la ora 12:00 să se amâne.
FANATIK.RO îți prezintă în continuare programul zilei de marți, 5 iunie, de la Roland Garros. Se joacă pe partea opusă de tablou a Simonei Halep, iar Sloane Stephens și Madison Keys sunt favorite să ajungă în semifinale.
Pe tabloul masculin avem parte de o confruntare echilibrată, între Thiem și Zverev, dar și de un meci mai puțin așteptat. Novak Djokovic îl înfruntă pe Marco Cecchinato, revelația turneului. Se joacă și la dublu, acolo unde Buzărnescu și Bara le întâlnesc pe favoritele numărul 8, Chan și Yang.
Simona Halep – Angelique Kerber se joacă, miercuri, începând cu ora 15:00.

Programul zilei de marți, 5 iunie, de la Roland Garros

Arena Philippe-Chatrier (meciurile încep la ora 15:00)
Dominic THIEM (AUT) [7] vs Alexander ZVEREV (GER) [2]
Sloane STEPHENS (USA) [10] vs Daria KASATKINA (RUS) [14]Arena Suzanne-Lenglen (meciurile încep la ora 15:00)
Yulia PUTINTSEVA (KAZ) vs Madison KEYS (USA)[13]
Marco CECCHINATO (ITA) vs Novak DJOKOVIC (SRB) [20]

Terenul 1 – meciurile încep la ora 12:00
Juan Sebastian CABAL (COL) & Robert FARAH (COL) [5]
vs Oliver MARACH (AUT) & Mate PAVIC (CRO) [2]Barbora KREJCIKOVA (CZE) & Katerina SINIAKOVA (CZE) [6]
vs Andreja KLEPAC (SLO) & María José MARTINEZ SANCHEZ (ESP) [3]Gabriela DABROWSKI (CAN) & Mate PAVIC (CRO) [1]
vs Katarina SREBOTNIK (SLO) & Santiago GONZALEZ (MEX)Rohan BOPANNA (IND) & Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) [13]
vs Nikola MEKTIC (CRO) & Alexander PEYA (AUT) [8]Terenul 18 – meciurile încep la ora 12:00
Arnaud CLEMENT (FRA) & Nicolas ESCUDE (FRA)
vs Yevgeny KAFELNIKOV (RUS) & Marat SAFIN (RUS)Alex CORRETJA (ESP) & Juan Carlos FERRERO (ESP)
vs James BLAKE (USA) & Mark PHILIPPOUSSIS (AUS)Nu inainte de ora 15:00
Irina BARA (ROU) & Mihaela BUZARNESCU (ROU)