Catalin Oprea    Razvan Nicolae
in Fotbal international
03/10/2018, 16:09
Protest bizar la Aston Villa – Preston 3-3! Fanii au aruncat cu o varză spre unul dintre antrenori! Foto GALERIE FOTO
Protest bizar la Aston Villa - Preston 3-3. Fanii gazdelor au aruncat cu o varză după Steve Bruce

Meciul Aston Villa – Preston 3-3, disputat în etapa a 11-a din Championship, a avut parte un protest bizar. Steve Bruce, antrenorul gazdelor, nu este iubit deloc de fanii propriei echipe, iar aceştia s-au gândit să protesteze faţă de tehnicianul de 57 de ani.

Aston Villa a început perfect meciul cu Preston, iar în minutul 37, gazdele conduceau pe tabela de marcaj, scor 2-0. După pauză, Preston a revenit în joc şi a reuşit să întoarcă scorul, moment în care fanii echipei din Birmingham au început să-i ceară demisia lui Steve Bruce. Mai mult decât atât, unul dintre suporteri a decis să arunce cu o varză înspre antrenor. “O avea într-o pungă de plastic şi a aruncat-o la un moment dat spre Bruce. După a început să strige: ‘Asta eşti pentru noi acum'”, a povestit unul dintre suporterii care au fost martori la incident. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Protestul bizar de la Aston Villa – Preston 3-3 l-a enervat pe Steve Bruce

La finalul meciului Aston Villa – Preston 3-3, Steve Bruce a fost enervat de protestul bizar al fanilor şi i-a criticat. “Asta este societatea în care trăim. Nu mai există respect pentru nimeni. Sunt surprins că măcar a putut să recunoască o varză. Totul a fost un gest de o pofundă lipsă de respect”, a declarat Steve Bruce la finalul partidei.

Poliţia din Birmingham a deschis o anchetă şi a anunţat că va viziona imaginile de la meciul disputat marţi seară pentru a afla cine este suporterul care a aruncat cu o varză spre Steve Bruce. Aston Villa a reuşit să obţină un punct, în zece oameni, prin golul marcat, în minutul 90+1, de Yannick Bolasie. Formaţia din Birmingham putea să câştige toate cele trei puncte în prelungiri, însă Glenn Whelan a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 90+6. Aston Villa, una dintre echipele cu pretenţii la promovarea în Premier League, ocupă în prezent locul 12 în Championship. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Steve Bruce a fost ţinta protestului bizar de la Aston Villa - Preston 3-3
Steve Bruce a fost ţinta protestului bizar de la Aston Villa – Preston 3-3