Video. PSG a egalat un record în Ligue 1. Echipa lui Emery a jucat în 10 aproape tot meciul cu Angers

Tibi Demeter
in Fotbal international
14/03/2018, 20:06

Echipa antrenată de Unai Emery a câştigat cu 2-1, partida disputată pe Parc des Princes, împotriva celor de la Angers, într-un meci din runda cu numărul 31 din Ligue 1. Kylian Mbappe a marcat ambele goluri ale celor de la PSG, în minutele 12 şi 25, în timp ce Angers a răspuns prin reuşita lui Karl Ekambi în ultimul sfert de oră. VEZI AICI REZUMATUL COMPLET

Thiago Motta a oferit cel mai urât moment al meciului în minutul 16, într-o fază în care l-a călcat pe spate pe Romain Thomas şi a fost eliminat de arbitrul partidei. VEZI AICI INTRAREA LUI THIAGO MOTTA

PSG – Angers 2-1. Trupa lui Emery îşi păstrează parcursul impecabil pe teren propriu

Vice-campionii Franţei au câştigat al 16-lea meci din acest sezon disputat pe Parc des Princes, în Ligue 1, din tot atâtea partide disputate şi nu a mai pierdut un meci în Ligue 1 pe teren propriu din martie 2016. Prin acest succes, Paris Saint-Germain şi-a egalat recordul de 39 de meciuri consecutive fără înfrângere pe teren propriu în primul eşalon din Franţa, stabilit în perioada 16 ianuarie 1993 – 18 decembrie 1994.