PSG – Lille 2-1. Mbappe și Neymar au răpus și ocupanta locului 2. Parizienii au 12 victorii la rând în Ligue 1! Video

02.11.2018 | 23:28
PSG  Lille 21 Mbappe si Neymar au rapus si ocupanta locului 2 Parizienii au 12 victorii la rand in Ligue 1 Video

PSG a obținut cea de-a 12-a victorie consecutivă în Ligue 1, impunându-se cu 2-1 pe teren propriu în fața celor de la Lille. Ocupanta locului 2 s-a ținut bine 70 de minute, până când au intrat în scenă Mbappe și NeymarVezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 90+4 – GOOOOOOOL LILLE! Pepe înscrie din penalty în prelungiri, dar golul vine prea târziu pentru oaspeți  VIDEO AICI

Min. 84 – GOOOOOOL PSG! Neymar marchează de această dată din pasa lui Mbappe  VIDEO AICI

Min. 70 – GOOOOOOL PSG! Mbappe deschide scorul din pasa lui Neymar VIDEO AICI

Min. 1 – A început meciul

Partida PSG – Lille are loc vineri de la ora 21:45, campioana Franței având meci și marți în Liga Campionilor, în deplasare cu Napoli. Cu Lille, la echipa antrenată de Thomas Tuchel va reveni în poartă Gianluigi Buffon, iar printre titulari apar Adrien Rabiot și Kylian Mbappe. Ultimii doi au fost pedepsiți la partida anterioară, derby-ul câștigat cu Marseille, scor 2-0, pentru că au întârziat la un antrenament și au fost doar rezerve. Mbappe a intrat și a marcat în acea partidă.

Vezi  ONLINE TV pe Digi Sport și Telekom Sport PSG – Lille din Ligue 1 și STREAM pe FANATIK.RO

PSG are un parcurs extraordinar în Ligue 1, 11 victorii consecutive în acest sezon. Parizienii au și cea mai bună apărare din campionat cu 6 goluri primite, dar și cel mai bun atac cu 39 de reușite, cu o medie de 3,54 goluri pe meci. PSG domină și topul marcatorilor unde primele două poziții sunt ocupate de jucătorii săi. Kylian Mbappe este primul în top cu 10 goluri, urmat de brazilianul Neymar cu 8 reușite.

Gianluigi Buffon revine în poarta lui PSG în partida cu Lille

Edinson Cavani și-a reluat și el antrenamentele, dar probleme are Neymar. Nu pe teren, ci cu justiția. Brazilianul riscă închisoarea într-un proces care privește transferul său de la Santos la FC Barcelona. Chiar dacă stă perfect în campionat PSG are viață grea în Liga Campionilor. Marți la Napoli, campioana Franței are meci important pentru a reuși calificarea din grupa C. Francezii au 4 puncte în 3 partide în grupa respectivă, cu unul mai puțin decât Napoli aflată pe locul 2. Liderul grupei este Liverpool cu 6 puncte, în timp ce pe ultimul loc se află sârbii de la Steaua Roșie Belgrad cu un singur punct.