Punctul 13 din tie-break, cu ghinion pentru Halep! Simona a alunecat și a pierdut primul set cu Garcia. A avut nevoie de îngrijiri medicale. Galerie foto + Video

Punctul 13 din tiebreak cu ghinion pentru Halep Simona a alunecat si a pierdut primul set cu Garcia A avut nevoie de ingrijiri medicale Galerie foto  Video

Simona Halep a avut parte de un moment mai puțin plăcut la finalul primului set al meciului cu Caroline Garcia, din semifinalele Fed Cup. La scorul de 6-6 și 6-6 în tiebreak, prima rachetă a României a alunecat și a pierdut punctul. În cele din urmă ghinionul Simonei s-a dovedit decisiv, iar Caroline a câștigat primul set cu 8-6 în tie-break.

UPDATE, ora 15:50 Simona Halep a mai cerut un time out medical, la scorul de 4-3 pentru sportiva română, în setul secund al meciului cu Caroline Garcia. Românca a părut să acuze dureri la genunchi. Vezi Galerie foto

Suntem în direct de la Rouen

Simona Halep conduce cu 4-3 in setul 2. Ziua decisivă pentru România – http://bit.ly/2UvuGt4Toate știrile sunt AICI – http://bit.ly/2W2ehyc

Gepostet von Fanatik.ro am Sonntag, 21. April 2019

Simona Halep a pierdut primul set după ce a alunecat

După ce a alunecat, Simona Halep s-a enervat și a dat cu racheta de pământ. A urmat apoi încă un punct câștigat de Garcia care a pecetluit soarta primului set. De altfel, a fost un prim set destul de tensionat pentru Halep, care a avut multe momente în care s-a enervat. La un anumit punct Simona s-a enervat și pe Florin Segărceanu și i-a respins indicațiile cu un gest de lehamite. În pauza dintre cele două seturi, Simona Halep a avut nevoie de îngrijiri medicale după lovitura suferită în urma căzăturii. Halep a stat câteva minute cu medicul, înainte de startul setului secund. VEZI GALERIE FOTO

Simona Halep, îngrijiri medicale după căzătura din finalul primului set cu Garcia

A fost un prim set nebun între Caroline Garcia și Simona Halep. Franțuzoaica a început cu 4-0, Simona a răspuns cu cinci game-uri consecutive și a servit pentru set. A urmat un rebreak și încă un punct făcute de Garcia, pentru ca apoi Halep să ducă meciul în tie break, acolo unde echilibrul a fost incredibil, până la punctul 13, cu ghinion, în care Halep a alunecat.