Ralf Fahrmann, parada primei etape din Champions League! Cum a parat un penalty în Schalke – FC Porto 1-1! Video

Autor: Razvan Nicolae | 19.09.2018 | 00:54
Ralf Fahrmann a reuşit parada primei etape din Champions League

Ralf Fahrmann a reuşit parada primei etape din Champions League. Portarul de 29 de ani a parat un penalty în meciul Schalke – FC Porto 1-1 şi i-a ridicat în picioare pe toţi fanii nemţilor care au venit la partida disputată pe stadionul “Veltins-Arena” din Gelsenkirchen.

În minutul 12 al meciului Schalke – FC Porto 1-1, din prima etapă a Grupei D a Ligii Campionilor, arbitrul Jesus Gil Manzano a acordat o lovitură de la 11 metri pentru portughezi după ce Naldo a comis un henţ în careu. Alex Nicolao Telles a executat penalty-ul în stânga lui Ralf Fahrmann, care a reuşit să devieze mingea în corner. Golurile meciului Schalke – FC Porto au fost marcate de Breel Emobolo, în minutul 64, respectiv Otavio, din penalty, după 11 minute.

Ralf Fahrmann, parada primei etape din Champions League sub ochii lui Iker Casillas

Parada primei etape din Champions League a lui Ralf Fahrmann a fost reuşită chiar sub ochii lui Iker Casillas. Portarul spaniol a reuşit un record incredibil cu ocazia meciului Schalke – FC Porto 1-1. Fotbalistul de 37 de ani a bifat cel de-al 20-lea sezon în grupele UEFA Champions League, iar cu această ocazie a doborât recordul deţinut de Ryan Giggs, care jucase 19 stagiuni în Liga Campionilor.