Rapid Bucureşti a câştigat derby-ul cu FCSB 2. Ce jucători a trimis Dică în Liga 3

14.09.2018 | 19:05
Rapid Bucuresti a castigat derbyul cu FCSB 2 Ce jucatori a trimis Dica in Liga 3
Rapidul a obţinut o victorie importantă pe terenul celor de la FCSB 2

Rapid Bucureşti a reuşit o nouă victorie în Liga 3, în faţa celor de la FCSB 2, scor 2-0. Cele două echipe s-au întâlnit pe arena din Berceni pe care se pregăteşte formaţia roş-albastră. Formulele de start ale celor două echipe au fost următoarele:

FCSB : Ducan Razvan, Bobaru Andrei, Bodea Alexandru, Cana Stefan, Benzar Daniel, Toma Daniel, Lixandru Daniel, Enache Cristian, Dumitru Cosmin

FCRB : Ciuculescu Stefan, Voicu Ionut, Iacob Alexandru, Maftei Vasile, Demici Mihai, Jorza Amir, Dovleac Andrei, Carstocea Alin, Goge Lucian, Vlada Marian, Matulevicius Deivydas

Golurile au fost înscrise de Alexandru Iacob, în minutul 22 şi Sergiu Jurj în minutul 68, jucător care a intrat după pauză la Rapid. Din lotul echipei mari a FCSB, antrenorul Nicolae Dică i-a lăsat la satelit doar pe al treilea portar al echipei, Răzvan Ducan şi pe m ijlocaşul ofensiv Daniel Benzar, în ciuda faptului că fratele mai mic al lui Romario Benzar a avut meciuri foarte bune în timpul limitat primit la echipa mare.

Rapid Bucureşti a câştigat meciul cu FCSB 2. Pe ce loc se află în clasament

După această victorie, Rapid rămâne neînvins în Liga 3, seria 2. După 4 runde, trupa antrenată de Constantin Schumacher a adunat 10 puncte, cu un golaveraj de 10-2. De partea cealaltă, FSCB 2 a adunat doar 3 puncte, cu golaveraj 7-11. În etapa viitoare, giuleştenii vor primi vizita echipei Sportul Chişcani, în timp ce FCSB 2 va juca pe terenul celor de la CS Tunari.

Partida a fost transmisă în format live video de canalul de youtube al celor de la FCSB: