Ionut Neamţu    Traian Terzian
in Liga 3
06/04/2019, 14:26
Fotbal sau hochei? Rapid a umilit-o pe Făurei în Liga 3. S-au marcat 11 goluri. VIDEO GALERIE FOTO
Partida Rapid - CS Făurei, din etapa cu numărul 21 din Seria a 2-a din Liga 3, se va disputa sâmbătă, de la ora 12:30, pe stadionul din Regie

Rapid a câştigat cu 10-1 partida din această după-amiază cu Făurei, după 5 goluri marcate în primele 45 de minute de elevii lui Daniel Pancu şi alte 5 în repriza secundă. Giuleștenii sunt deja cu gândul la promovarea în Liga 2, ei având un având 53 de puncte în clasament, cu 10 puncte mai mult față de următoarea clasată Unirea Slobozia și 11 puncte avans față de CS Afumați, formația de pe locul trei.

UPDATE, ORA 14:10 / Scor uluitor la Rapid – Făurei, 10-1. Au mai marcat Sefer 77, Goge 81, Robinho 82.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

UPDATE, ORA 13:48 / Hlistei apare şi el pe lista marcatorilor cu un gol în minutul 58.

Rapid București – Cs Făurei live scor 1 – 0 , Draghiceanu min 9 ⚽️

Gepostet von Legiunea Alb – Vișiniu 1923 am Samstag, 6. April 2019

UPDATE, ORA 13:43 / Jorza reuşeşte “dubla” în 7 minute, scor 6-1

UPDATE, ORA 13:35 / Jorza majorează diferenţa în primul minut al reprizei secunde, scor 5-1.

UPDATE, ORA 13:17 / Făurei marchează prin Andrei Puşcaşu în prelungirile primei reprize.

Rapid București – Cs Făurei live scor 0 -0 , Hai Rapid 🇱🇻

UPDATE, ORA 13:15 / Matulevicius marchează din nou în minutul 44.

UPDATE, ora 13:07 / Alin Cârstocea duce scorul la 3-0 în minutul 38 spre bucuria fanilor giuleșteni.

UPDATE, ora 13:00 / Deyvidas Matulevicius dublează avantajul Rapidului în minutul 29. La partida din Regie este prezent și Mircea Lucescu.

UPDATE, ora 12:44 / Rapidul a deschis scorul în Regie prin Drăghiceanu în minutul 12. Partida a fost întreruptă câteva minute, după ce fanii giuleștenilor au aruncat în teren cu petarde și torțe.

Rapid – CS Făurei de la ora 12:30 în Liga 3

Întâlnirea Rapid – CS Făurei, care a fost programată sâmbătă, de la ora 12:30, în Liga 3, va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1. Formația patronată de fostul mijlocaș de la FCSB, Bănel Nicoliță, se află la mijlocul clasamentului, cu 22 de puncte, fără emoții la retrogradare, dar și fără pretenții de a promova în eșalonul secund. Făureiul are unul dintre cele mai slabe atacuri, în timp ce giuleștenii au cea mai bună apărare.

În tur, Rapidul a învins cu 3-1 la Făurei, iar singurul gol de atunci al gazdelor a fost înscris de Bănel Nicoliță, care apoi însă a fost eliminat. Giuleștenii vin la întâlnirea de sâmbătă din Regie, prima a etapei a 21-a din Seria a 2-a, după victoria din deplasare cu ACS Sportul Chișcani, scor 2-1, în timp ce Făureiul a trecut pe teren propriu cu scorul de 2-0 de AS FC Agricola Borcea.

Echipa de start a Rapidului în meciul cu CS Făurei

Rapid va avea un nou finanțator din vară

Rapidul joacă pe în Regie, după ce arena Giulești – Valentin Stănescu a fost demolată pentru a se contrui un stadion nou în vederea Campionatului European din 2020. Mare parte din stadionul rapidiștilor a fost deja dărâmat, iar pe același loc va fi ridicată o arenă ce va servi pentru pregătirea echipelor ce vor evolua la turneul final. Ultima problemă apărută în Giulești este legată de depozitarea molozului.

Primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache, a anunțat că Rapid va avea un nou finanțator începând cu vara acestui an. Un importator de mașini o să susțină financiar echipa după promovarea în Liga a 2-a și va prelua 50% din acțiunile clubului din Giulești. Acesta ar urma să fie al doilea investitor după Victor Angelescu, care în acest nmoment deține 40% din acțiuni.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!