Video. Ratarea anului în fotbal! Fanii lui FC Barcelona au rămas cu gura căscată

Razvan Nicolae
în Video
09/11/2017, 17:58

Gintra Universitetas avea şanse mici în meciul contra lui FC Barcelona, în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal feminin. Chiar şi în aceste condiţii, jucătoarele campioanei Lituaniei sperau să marcheze măcar un gol.

În minutul 66 al meciului jucat la Siauliai, la scorul de 3-0 pentru FC Barcelona, Gintra Universitetas a trecut pe lângă o şansă imensă. Jucătoarele catalane atacau în valuri pentru a-şi asigura calificarea încă din meciul tur, iar campioana Lituaniei a scăpat pe contraatac.

Gintra, ratare după gafa portăriţei lui FC Barcelona

După o gafă imensă a Sandrei Panos, portăriţa lui FC Barcelona, trei jucătoare a echipei Gintra Universitetas au rămas singure cu poarta goală. La prima vedere, lituaniencele aveau de îndeplinit o simplă formalitate.

Cu mai puţin de 10 metri de linia porţii, două dintre jucătoare s-au împiedicat şi ratat şansa de a marca golul de onoare chiar în faţa propriilor suporteri. FC Barcelona a câştigat cu 6-0, iar faza din minutul 66 a fost singura când lituaniencele s-au apropiat de poarta catalanelor.