Ratare uriașă a lui Ianis Hagi în secunda 35 a meciului Viitorul – Craiova. S-a revanșat după 5 minute! Video

Eduard Nicolae Popa
în Cupa Romaniei
25/04/2019, 19:58
Ianis Hagi a avut o ratare imensă la debutul partidei Viitorul - Craiova, dar a marcat după 5 minute

Viitorul are de apărat un 2-1 obținut în deplasare pe Ion Oblemenco, în semifinalele Cupei României. Dobrogenii nu s-au ascuns în spatele acestui rezultat și au atacat încă din primul minut. Ianis Hagi a fost protagonistul unei ocazii imense, chiar în secunda 35.

Ianis Hagi, ratare imensă în debutul partidei Viitorul – U Craiova

Astfel, Viitorul a început partida cu mingea jos și a construit încă de la fluierul de start al arbitrului, iar fotbaliștii lui Gică Hagi s-au apropiat amenințător de poarta lui Pigliacelli încă de la prima fază. Houri a tras din partea dreaptă a porții italianului, Mirko a reușit să intervină dar Ianis a tras peste poartă din 7 metri.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI
Ianis Hagi a avut o ratare imensă la debutul partidei Viitorul – Craiova, dar a marcat după 5 minute

După câteva minute în care Viitorul a arătat excelent, a venit și primul gol al dobrogenilor. După o incursiune în careul Craiovei pe linia Houri, Denis Drăguș, Ianis Hagi a fost cel care l-a lăsat fără replică pe Pigliacelli și a plasat mingea fix lângă bara goalkeeper-ului oltenilor.  VEZI VIDEO AICI