PAOK, victorie categorică în Cupa Greciei! Echipa lui Răzvan Lucescu, aproape de sferturi

Răzvan Lucescu este aproape de o califica pe PAOK Salonic în sferturile de finală ale Cupei Greciei, după ce a câştigat manşa tur cu Trikala.
20.12.2017 | 00:41

Marţi, PAOK Salonic a avut un meci lejer în optimile de finală ale Cupei Greciei. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a învins-o, în manşa tur, pe Trikala, scor 5-1.

Prima repriză a fost echilibrată, iar la pauză, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 1-1. Matos a marcat în minutul 5 pentru PAOK, în timp ce Panos a adus egalarea pentru Trikala, zece minute mai târziu.

Echipa lui Răzvan Lucescu, show după pauză

După pauză, PAOK Salonic s-a dezlănţuit, iar jucătorii antrenaţi de Răzvan Lucescu au marcat de patru ori împotriva echipei din liga a doua a Greciei. Matos, Bisewar, Campos şi Skakhov au dus scorul la 5-1 pentru PAOK Salonic.

Meciul retur se va juca pe 9 ianuarie, iar PAOK Salonic este aproape ca şi calificată în următoarea fază. Formaţia preluată de Răzvan Lucescu în vară a câştigat în sezonul trecut Cupa Greciei, după ce a învins-o în finală pe AEK Atena, scor 2-1.