Marian Popovici
in Fotbal international
13/12/2018, 21:43
Răzvan Lucescu, îmbrăcat la 4 ace

Răzvan Lucescu a avut o seară grea în Europa League. Deşi PAOK avea speranţe mari de calificare la începutul meciului cu BATE Borisov, prima repriză a fost un coşmar pentru echipa românului. Echipa din Belarus a predat o lecţie de fotbal la Salonic.

UPDATE, ora 21:45. PAOK Salonic este eliminată din Europa League după ce a pierdut meciul retur cu BATE Borisov, scor 1-3. Echipa lui Răzvan Lucescu a avut o campanie dezastruoasă, cu 5 înfrângeri şi o victorie şi încheie pe ultimul loc grupa L. S-au calificat din această grupă: Chelsea şi BATE Borisov.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

După primele 45 de minute, bieloruşii conduc cu scorul de 3-0 datorită golurilor marcate de Skavish, în minutul 18, şi “dubla” lui Signevich din finalul reprizei, minutele 42 şi 45+1. BATE a făcut ce a vrut pe teren şi fiecare şut pe spaţiul porţii s-a încheiat cu gol.

PAOK Salonic – Bate Borisov, umilinţă pentru Răzvan Lucescu! Out din Europa

Dacă bieloruşii înving în Grecia vor încheia grupa pe locul doi şi merg în primăvara europeană. Şi în celălalt meci al grupei, MOL Vidi – Chelsea, se conturează o surpriză. Maghiarii rezistă bine după prima repriză, încheiată cu scorul de 2-1.

PAOK putea să se califice cu o victorie împotriva lui BATE Borisov, coroborată cu o înfrângere a lui MOL Vidi în faţa lui Chelsea. Indiferent de rezultatele din această seară, Chelsea vor câştiga grupa fără emoţii.