Sport

Răzvan Lucescu, înjurat de Peluza Sud la Steaua – FC Voluntari 2-1! Ce banner au afișat ultrașii ”roș-albaștrilor”. Foto

Ultrașii din Peluza Sud l-au luat în colimator pe Răzvan Lucescu la Steaua - FC Voluntari 2-1. Antrenorul lui PAOK Salonic a fost înjurat pe Ghencea.
22.02.2025 | 18:36
Razvan Lucescu injurat de Peluza Sud la Steaua  FC Voluntari 21 Ce banner au afisat ultrasii rosalbastrilor Foto
Răzvan Lucescu, înjurat de Peluza Sud la Steaua - FC Voluntari 2-1! Ce banner au afișat ultrașii roș-albaștrilor / Sursa foto: Colaj Fanatik
ADVERTISEMENT

În timpul partidei Steaua – FC Voluntari 2-1, suporterii formației bucureștene i-au adus jigniri lui Răzvan Lucescu, cel care în urmă cu 2 zile pierdea cu PAOK Salonic în fața celor de la FCSB.

Peluza Sud l-a jignit pe Răzvan Lucescu la Steaua – FC Voluntari 2-1

Steaua a câștigat întâlnirea din etapa a 18-a din Liga 2, cu FC Volutari, scor 2-1, și s-a calificat în faza play-off a competiției. Fanii de la Peluza Sud l-au înjurat pe Răzvan Lucescu pentru declarațiile date după partida pierdută de PAOK în fața FCSB, când a numit-o Steaua pe campioana României, FCSB.

ADVERTISEMENT

Mai mult decât atât, ultrașii Stelei și-au manifestat încă o dată nemulțumirea față de faptul că oamenii din conducerea clubului nu au reușit să rezolve problema privind promovarea echipei în SuperLiga.

Sătui ca cei care au în mâini destinele clubului să nu facă nimic, suporterii prezenți în Ghencea au afișat un banner dur: ”Trezirea! Ieșiti din hibernat! / De amatorism și mediocritate ne-am săturat”.

ADVERTISEMENT
Răzvan Lucescu Peluza Sud Steaua - FC Voluntari 2-1
Banner-ul afișat de suporterii Stelei la meciul cu FC Voluntari. Sursă foto: Facebok AS47

Steaua e cu un pas în play-off-ul din Liga 2

La finalul anului trecut, Andrei Cian, șeful secției de fotbal de la Steaua, a anunțat că speră ca în 2025 să se rezolve situația cu forma de organizare a clubului și astfel ”roș-albaștrii” să aibă drept de promovare în SuperLiga.

În schimb, oficialul din Ghencea a exclus orice posibilitate de colaborare cu FCSB. ”Să răspund sincer, nu văd o colaborare cu FCSB. Nu am văzut să se fi discutat asta și să fie posibil. În condițiile date, nu se va întâmpla”, a declarat Cian.

ADVERTISEMENT

După disputarea a 18 etape din Liga 2, Steaua se află pe locul 2 în clasament, cu 37 de puncte, la o lungime în spatele liderului Csikszereda. ”Militarii” au șanse mari de a evolua în play-off, chiar dacă nu au drept de promovare în SuperLiga.

ADVERTISEMENT