Răzvan Lucescu laudă FCSB, după duelul direct: “Mi-au plăcut”

in Liga 1 Betano
10/07/2018, 08:50
Răzvan Lucescu laudă FCSB, după duelul direct: “Mi-au plăcut” GALERIE FOTO
Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK, cuvinte de laudă pentru FCSB

Răzvan Lucescu, antrenorul celor de la PAOK Salonic, a analizat în presa din Grecia victoria obţinută de trupa sa în meciul amical cu FCSB, scor 2-1.

Lucescu junior s-a declarat încântat de atitudinea jucătorilor săi, dar a remarcat și două aspecte pozitive din jocul echipei lui Nicolae Dică. “Mi-au plăcut agresitivatea jocului, modul în care Steaua a făcut pressing, dar şi cum au reacţionat jucătorii mei. Încă suntem la început”, au fost concluziile lui Lucescu jr, după partida cu vicecampioana României.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează un amical cu FC Basel, după meciul cu FCSB

“Antrenamentele vor continua la acelaşi nivel şi chiar la o intensitate mai mare. Jucătorii gestionează bine tensiunea şi oboseala. Vrem să dăm mai multe minute tuturor, pentru a pregăti echipa pentru meciul cu FC Basel, deoarece până atunci nu vom avea un meci oficial. De aceea unii jucătorii au evoluat astăzi 70 de minute, iar alţii mai puţin. Mi-au plăcut ritmul şi modul în care au intrat în meci. Mi-a plăcut şi cei pe care i-am trimis ulterior pe teren. Nu mi-au plăcut greşelile pe care le-am făcut, mai ales jucătorii de la mijloc”, a mai declarat Răzvan Lucescu, potrivit gazzetta.gr.

PAOK Salonic a învins FCSB cu 2-1. Grecii au avut 2-0 încă după primele 10 minute. Roş-albaştrii au înscris la începutul reprizei a doua, prin Dennis Man, dar nu au mai putut remonta diferenţa până la sfârşitul partidei. FCSB mai are de jucat o singură partidă de verificare în stagiul de pregătire din Olanda, împotriva celor de la Al Gharafa. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!