Răzvan Marin, gol superb din lovitură liberă în derby-ul Standard Liege – Anderlecht! Meciul a fost abandonat! Imagini apocaliptice

12.04.2019 | 22:21
Razvan Marin gol superb din lovitura libera in derbyul Standard Liege  Anderlecht Meciul a fost abandonat Imagini apocaliptice

Derby-ul Standard Liege – Anderlecht, contând pentru etapa a patra din play-off-ul campionatului Belgiei, a fost abandonat în minutul 31, după ce fanii oaspeților au aruncat cu torțe și fumigene în teren.. În acel moment, Standard conducea cu 2-0, iar primul gol a purtat semnătura lui Răzvan Marin. Mijlocașul transferat de Ajax are acum șapte goluri și opt assist-uri oferite în 41 de meciuri oficiale disputate în tricoul lui Standard în actuala stagiune.

Răzvan Marin, gol superb din lovitură liberă în derby-ul Standard Liege – Anderlecht

VEZI GOLUL LUI RĂZVAN MARIN

Standard Liege a anunțat pe pagina oficială de Twitter decizia arbitrului

Min. 31 – Suporterii lui Anderlecht fac haos în sectorul lor, iar arbitrul e nevoit să trimită cele două echipe la vestiare. E posibil ca partida să fie abandonată definitiv, iar Standard să câștige cu 3-0 la masa verde.

Min. 30 – GOOOOOOL STANDARD! Înscrie Mpoku

Min. 30 – Penalty pentru Standard! Anderlecht rămâne în 10 oameni, după ce Kara vede cel de-al doilea cartonaș galben și este eliminat

După cinci minute în care s-a consultat cu antrenorii celor două echipe, dar și cu observatorul, arbitrul a decis reluarea jocului

Min. 26 – Meciul este întrerupt din cauza fanilor lui Anderlecht, care au aruncat cu torțe și fumigene pe teren. Partida mai fusese întreruptă o dată în primele minute de joc.

Fanii lui Anderlecht au fortat intreruperea meciului, aruncand cu fumigene pe teren

Min. 23 – GOOOOOOL STANDARD! Răzvan Marin înscrie superb din lovitură liberă VIDEO AICI

Min. 1 – A început meciul

Etapa a patra a play-off-ului din Belgia este deschisă de super confruntarea dintre Standard Liege și Anderlecht, în care Răzvan Marin este titular. Dacă va câștiga, Standard se apropie la numai două puncte de liderul Genk și la un punct de Club Brugge, ocupanta locului 2.