Video. Boloni şi Răzvan Marin, înfrângeri pe linie în Belgia! Standard, gol anulat de video arbitraj

Razvan Nicolae
in Fotbal international
08/04/2018, 10:52

Standard Liege a fost învinsă, în deplasare, de Genk, scor 0-1, în etapa a 2-a din play-off-ul Jupiler League. Răzvan Marin a fost integralist pentru formaţia care ocupă locul şase în prima ligă din Belgia, însă internaţionalul român a avut o evoluţie ştearsă.

În ultimele minute ale meciului de la Genk, Stantard Liege a fost la un pas să obţină un punct. Renaud Emond a marcat în minutul 85, dar golul a fost anulat. Decizia a venit după ce arbitrul a consultat sistemul video.

Boloni, înfrângere mai dură decât echipa lui Răzvan Marin

Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă de St. Truiden, scor 0-4, în etapa a 2-a din play-off-ul pentru Europa League. Echipa antrenorului român are golaveraj negativ după primele două etape, obţinând un singur punct până în prezent.