în Fotbal international
11/08/2019, 16:32
Reacția lui Ianis Hagi după un nou eșec în Belgia! Ce a transmis fotbalistul GALERIE FOTO
Reacția lui Ianis Hagi după un nou eșec în Belgia! Ce a transmis fotbalistul Sursă Foto: Hepta.ro

Genk a pierdut al doilea meci consecutiv în acest început de sezon. După 3-1 cu Mechelen etapa trecută, noua echipă a lui Ianis Hagi a fost învinsă și pe teren propriu de Waregen, scor 0-2. Ianis Hagi a început titular meciul disputat sâmbătă seară, o premieră pentru fotbalist în Belgia. După o nouă înfrângere, Ianis a postat pe contul oficial de Instagram un mesaj mobilizator pentru colegii săi.

Ce a spus Ianis Hagi după o nouă înfrângere în Belgia

Genk a pierdut și în etapa a treia a campionatului din Belgia. Singura victorie a campioanei din ultima ediție a venit în chiar prima etapă, când Ianis a adus victoria echipei sale la 2 minute după ce a intrat pe teren. Au urmat două meciuri nefaste pentru noua echipă a lui Ianis Hagi. Genk a pierdut următoarele două partide din campionat. În etapa secundă, noua echipă a lui Ianis a fost învinsă de Mechelen, scor 3-1, într-un meci în care decarul echipei naționale U21 a jucat toată repriza secundă. În runda a treia, Waregen a învins Genk, iar Hagi a jucat 68 de minute, fără nicio realizare notabilă.

După o nouă înfrângere, Ianis Hagi a postat pe contul oficial de Instagram un mesaj de mobilizare pentru colegii săi: “Capul sus, băieți, ne așteaptă un sezon lung. Gândul la următorul meci!“.

Mesajul lui Ianis Hagi pe Instagram

Antrenorul lui Ianis pune la îndoială atitudinea fotbaliștilor

După înfrângerea cu Waregem, antrenorul lui Genk Felice Mazzu a răbufnit la conferința de presă. Tehnicianul pune la îndoială atitudinea fotbaliștilor săi, pe care îi acuză că nu au dat totul pe teren.

“Nu accept aşa ceva. Putem pierde, dar să ştim că am dat totul pe teren. Dar în această seară nu a fost cazul de aşa ceva. Mechelen a câştigat cu inima, cu entuziasmul, noi nu am avut niciunul din aceste argumente de partea noastră. Am fost mereu cu un pas în spate în lupta pentru balon, nu puteam obţine altceva în aceste condiţii”, a spus antrenorul lui Ianis, conform rtbf.be.