in Champions League
07/03/2019, 00:16
Reacţia presei internaţionale după PSG – Manchester 1-3: “Un coşmar” / “E petrecere ca în 1999” Foto GALERIE FOTO
Reacţia presei internaţionale după PSG - Manchester 1-3

Presa internaţională a reacţionat după PSG – Manchester United 1-3, meci disputat în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Formaţia antrenată de Ole Gunnar Solskjaer a eliminat-o pe campioana Franţei datorită golurilor mai multe marcate în deplasare, după ce pierduse manşa tur, scor 0-2.

Reacţia presei internaţionale după PSG – Manchester 1-3. Francezii sunt la pământ

Presa internaţională a reacţionat prompt după PSG – Manchester United 1-3, partidă care a adus calificarea “diavolilor” în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Marcus Rashford a decis soarta calificării după ce a executat perfect un penalty, acordat după ce Damir Skomina a apelat la sistemul de video arbitraj.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

“Paris furios, Paris răsturnat, Paris eliminat”, au titrat jurnaliştii de la France Football. “Un coşmar”, au notat cei de la L’Equipe. “Scenariu incredibil pe ‘Parc des Princes’. PSG a fost eliminată după un meci pe care l-a dominat”, au continuat jurnaliştii francezi. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Reacţia presei internaţionale după PSG - Manchester 1-3. Ce au scris jurnaliştii de la L'Equipe
Reacţia presei internaţionale după PSG – Manchester 1-3. Ce au scris jurnaliştii de la L’Equipe

Englezii exultă după calificarea de poveste a lui Manchester United

“Golul marcat de Rashford în prelungiri a adus o calificare de răsunet”, au scris cei de la The Sun. “United petrece ca în 1999 (n.r. anul în care Manchester United a reuşit să câştige Liga Campionilor, Cupa Angliei şi Premier League). Lukaku şi Rashford au ajutat pentru o revenire de senzaţie”, au notat jurnaliştii de la Mirror.

“PSG a fost eliminată din Liga Campionilor”, au scris cei de la AS, ziarul de casă al lui Real Madrid. “Manchester United a reînviat coşmarul lui PSG în Liga Campionilor”, au notat cei de la Marca.