Traian Terzian    Valeriu Tache
in La Liga
26/08/2019, 17:57
Reacție genială avută de fiul lui Lionel Messi la golul primit de Barcelona! Cum l-a uimit pe Luis Suarez. VIDEO GALERIE FOTO
Fiul mijlociu al lui Lionel Messi a avut o reacție genială la golul primit de Barcelona în meciul cu Betis Sevilla

Fiul mijlociu al lui Lionel Messi a avut o reacție genială la golul primit de Barcelona în meciul cu Betis Sevilla disputat duminică seară. Superstarul argentinian este accidentat și nu a putut juca în partida din etapa a doua din La Liga pe care catanii au câștigat-o cu scorul de 5-2. Messi a fost prezent la meci alături de cei doi băieți mai mari ai săi, Thiago și Mateo, și a văzut întâlnirea alături de coechipierul său Luis Suarez.

Reacție genială avută de fiul lui Lionel Messi la golul primit de Barcelona

Partida a început cum nu se poate mai rău pentru Barcelona, care au încasat un gol în minutul 15 de la Nabil Fekir. Însă, fiul mijlociu al lui Lionel Messi a avut o reacție genială. Mateo a încurcat cele două formații și s-a bucurat sincer pentru reușita adversarilor.

Reacția puștiului în vârstă de 4 ani i-a luat prin surprindere pe cei doi jucători ai Barcelonei, care au izbucnit în râs și au trecut astfel mai ușor peste faptul că formația lor a primit gol. Mateo Messi a surprins asistența și pentru felul cum s-a bucurat la folul al patrulea înscris de catalani.

Luis Suarez și Lionel Messi alături de băieții lor la meciul Barcelona – Betis Sevilla

Griezmann a sărbătorit în stilul lui LeBron James

Barcelona a reușit prima victorie din acest sezon al La Liga, după începutul ratat cu Bilbao. În etapa secundă, catalanii au câștigat lejer meciul cu Betis, scor 5-2. Chiar dacă oaspeții au deschis rapid scorul prin Nabil Fekir, Antoine Griezmann a întors scorul cu o dublă realizată până în minutul 50. Carles Perez, Jordi Alba și Arturo Vidal au dus scorul la 5-1, iar tabela a fost închisă de Loren în minutul 79.

Omul partidei de pe Camp Nou a fost nou venitul Antoine Griezmann, care a punctat de două ori. Atacantul francez, campion mondial în 2018, a sărbătorit cea de-a doua reușită imitându-l pe superstarul baschetului nord-american, LeBron James, el aruncând în aer confetti.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!