in Premier League
03/01/2019, 23:50
Reacție vulgară surprinsă la TV în Manchester City – Liverpool: “Salah, ești o p…” Video GALERIE FOTO
Reacție vulgară surprinsă la TV în Manchester City - Liverpool

Manchester City și Liverpool s-au duelat în derby-ul rundei cu numărul 21 din Premier League, un meci important în lupta pentru supremație în Anglia. Partida a fost una aprig disputată și nu au lipsit din ea nici fazele controversate. La o fază petrecută în prima repriză, Vincent Kompany a fost scos din sărite de simularea lui Mo Salah și a avut o reacție vulgară, care a fost surprinsă și la TV.

Sadio Mane a fost aproape de deschiderea scorului în minutul 18, dar mingea șutată de el a atins bara și a fost respinsă de un jucător de la Manchester City în propriul portar, fiind cât pe ce să intre în poartă. Kun Aguero a deschis scorul aproape de finalul primei reprize, cu un șut la care Alisson nu a avut ce face. Firmino a egalat în minutul 64, iar Sane a făcut 2-1 în minutul 72.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Reacție vulgară surprinsă la TV în Manchester City – Liverpool

Meciul a avut mai multe faze controversate. Una dintre ele s-a petrecut în minutul 38, când fundașul Vincent Kompany a intrat prin alunecare la Mo Salah și l-a atins cu gheata pe picior, iar egipteanul s-a prăbușit la pământ urlând de durere. Arbitrul i-a acordat cartonaș galben lui Kompany, care a fost ofarte nemulțumit și a avut o reacție vulgară, care a fost surprinsă și la TV. “Salah, ești o p…”, i-a strigat belgianul.