Reacțiile jucătorilor Craiovei după înfrângerea cu FCSB. Andrei Ivan: „Nu joc pe postul care îmi place! ”

Andrei Șchiopu
în Universitatea Craiova
22/12/2019, 22:23
Andrei Ivan. Sursă foto: sportpictures.eu

Universitatea Craiova a pierdut cu 0-2 partida din deplasare cu FCSB, iar oltenii termină anul pe locul patru. Jucătorii lui Victor Pițurcă au fost foarte supărați după înfrângere și vor să revină mai puternici în noul an.

Reacțiile jucătorilor Craiovei după înfrângerea cu FCSB

Jucătorii Craiovei au fost dezamăgiți de prestația cu FCSB, iar fanii olteni s-au întors cu spatele atunci când aceștia au venit să-i salute.

Andrei Ivan a vorbit despre partida cu FCSB și a declarat că nu joacă pe postul care îi place: „Am avut un meci foarte greu. Prima repriză ne-au dominat total și au înscris pe două greșeli copilărești. Repriza a doua am avut ocazii de a marca, dar nu am avut noroc.

Suntem două echipe foarte bune și ne batem pentru titlu, dar vom vedea ce va fi în play-off. Vom câștiga următoarele două meciuri din campionat.

Mă simt foarte bine, dar joc pe un post care nu îmi place. De preferinţă aş vrea să joc stânga. Asta este. Am avut o discuție cu Victor Pițurcă mi-a spus că mă va folosi unde este nevoie”, a încheiat Andrei Ivan.

Bogdan Vătăjelu: „Suntem timizi în deplasare!”

„Cred că a văzut toată lumea ce a fost. Din punctul meu de vedere, am început bine prima repriză, după aceea am cedat puţin jocul şi  am făcut două greşeli colective şi asta ne-a demoralizat.

A doua repriză am ieşit mult mai motivaţi de la cabine, pentru că nu mai aveam ce pierde, deja era 2-0. Şi aşa am mai avut probleme, dar cred că am fost mult mai bine în a doua repriză şi cred că meritam să marcăm un gol.
Dacă vii în deplasare şi nu joci şi nu iei puncte e foarte greu să te baţi opentru titlu. Mai avem de muncă, mai sunt multe chestii de pus la punct şi sper ca de anul viitor să le punem la punct şi să fim mult mai bine.
Se pare că în deplasare suntem mai timizi, chiar dacă avem ocazii nu reuşim să marcăm.

M-am întors pentru că sincer a fost singura opţiune. Am luat această decizie, nu am să o regret. M-aş bucura dacă aş rămâne pe bancă jumătate din meciuri şi am câştiga titlul” a încheiat Bogdan Vătăjelu