Dani Carvajal a ”comis-o” la meciul Real Madrid – Levante 1-1. De ce ar putea fi suspendat fundaşul spaniol

Vicentiu Dinescu
în STIRI INTERNATIONALE
14/09/2017, 16:38

Real Madrid are o nouă problemă în Primera Division, după remiza din meciul cu Levante, scor 1-1, din etapa a treia. După ce francezul Karim Benzema s-a accidentat şi va lipsi o perioadă importantă, iar brazilianul Marcelo a fost eliminat şi va lipsi două etape, antrenorul Zinedine Zidane ar putea fi lipsit în următoare perioadă şi de fundaşul dreapta Dani Carvajal.

Internaţionalul spaniol ar putea fi suspendat pentru că l-a jignit pe columbianul Jefferson Lerma, cel care a produs eliminarea lui Marcelo. Conform publicaţiei catalane Mundo Deportivo, Dani Carvajal l-ar fi numit ”maimuţă nenorocită” pe mijlocaşul de la Levante. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA G pentru a vedea rezultatele din celelalte jocuri din grupele Europa League! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi.

Real Madrid i-a mai pierdut pe Benzema şi Marcelo după meciul cu Levante

Camerele de filmat au surpins un moment tensionat între cei doi, întâmplat în repriza secundă, în care se pare că internaţionalul spaniol îi adresează adversarului cuvinte ce nu pot fi reproduse. Arbitrul meciului nu a notat nimic în fişa partidei, însă există posibilitatea ca Dani Carvajal să fie judecat în baza probei video.

Tot la meciul cu Levante, Benzema a suferit o accidentare gravă şi va fi indisponibil o perioadă îndelungată. Atacantul francez s-a accidentat la coapsa dreaptă în prima repriză de pe Santiago Bernabeu, iar verdictul medicilor a fost implacabil: absenţă între patru şi şase săptămâni. Fundaşul stânga Marcelo a fost suspendat două etape, după ce a primit cartonaşul roşu pentru faultul asupra lui Jefferson Lerma.