Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Real Madrid şi Atletico Madrid au terminat la egalitate, scor 1-1, derby-ul din etapa a 31-a din La Liga. Cristiano Ronaldo a marcat singurul gol al campioanei Spaniei şi a fost înlocuit cu Karim Benzema în minutul 64. Mulţi s-au întrebat care a fost motivul schimbării, iar totul s-a aflat la scurt timp după terminarea meciului.

Conform Don Balon, Zinedine Zidane şi Cristiano Ronaldo au făcut un pact înaintea derby-ului. Portughezul i-a cerut antrenorului să nu joace toate cele 90 de minute ale meciului, pentru a fi odihnit la meciul cu Juventus. Restul jucătorilor nu a privit cu ochi buni pactul dintre cei doi, iar la finalul meciului, situaţia în vestiar a fost una tensionată.

Ce i-a nemulţumit pe jucători după Real Madrid – Atletico Madrid 1-1

Cristiano Ronaldo vrea să bifeze doar meciurile care îi pot aduce un nou Balon de Aur, acestea fiind cele din Liga Campionilor. Acest lucru nu este pe placul madrilenilor, care nu sunt mulţumiţi de faptul că atacantul de 33 poate să aleagă în care meciuri să joace şi în care să se odihnească.