Video. Navas, gafă monumentală! Juve întorsese scorul din tur!

REAL
Ionut Neamţu    Razvan Nicolae
in Stiri sportive
11/04/2018, 23:20

Juventus o conducea pe Real Madrid, scor 3-0, după 60 de minute din manşa retur a sferturilor de finală din Liga Campionilor. “Bătrâna Doamnă” a reuşit o prestaţie de excepţie, iar Mario Mandzukic a marcat o dublă în prima repriză, ambele goluri fiind înscrise cu capul.

În minutul 60, Juventus a marcat al treilea gol al meciului, prin Blaise Matuidi. Internaţionalul francez a profitat de o gafă monumentală a lui Keylor Navas. Portarul madrilenilor a scăpat mingea din braţe, la o fază care nu anunţa mai nimic şi fără să fie incomodat. Mijlocaşul de 31 de ani a înscris şi italienii au întors egalat scorul la general.

Gafa din Real Madrid – Juventus i-ar putea fi fatală

Conducerea lui Real Madrid îi caută de două sezoane un înlocuitor lui Keylor Navas, portarul costarican alternând, de multe ori, paradele cu gafe impardonabile. Madrilenii l-au dorit în trecut pe David de Gea, portar care a fost aproape să ajungă pe “Bernabeu” în urmă cu două sezoane. Gafa lui Navas din meciul cu Juventus e posibil să-l convingă pe Florentino Perez să trimită o nouă ofertă celor de la Manchester United.