VIDEO. Real elimină Bayern cu SCANDAL. Şi ATLETI în semifinale

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după un meci nebun cu Bayern Munchen. Confruntarea a ajuns în ”extra time” după ce Bayern a condus cu 2-1 la finalul celor 90 de...
19.04.2017 | 00:20
VIDEO Real elimina Bayern cu SCANDAL Si ATLETI in semifinale

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după un meci nebun cu Bayern Munchen. Confruntarea a ajuns în ”extra time” după ce Bayern a condus cu 2-1 la finalul celor 90 de minute.

Real a marcat de trei ori în prelungiri, graţie eliminării lui Vidal, dar şi a unui arbitraj favorabil, Ronaldo, marcând golul de 2-2 după o poziţie clară de ofsaid. În celălalt meci disputat marţi seara, Atletico Madrid a terminat la egalitate cu Leicester, 1-1, şi s-a calificat şi ea în careul de aşi.

Astăzi avem ultimele două sferturi de finală, Barcelona – Juventus şi Monaco – Dortmund.

Real Madrid – Bayern Munchen 4-2 (Ronaldo 76, 105, 110, Asensio 112 / Lewandowski 53 pen., Ramos 78 aut.) VIDEO

* Vidal primeşte al doilea cartonaş galben în minutul 84 şi este eliminat.

* Lewandowski deschide scorul după ce a transformat o lovitură de la 11 metri obţinută de Robben.

real

Leicester – Atletico Madrid 1-1 (Vardy 61 / Ninguez 26) VIDEO

leicester

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Robert Lewandowski n-a putut juca în meciul tur, din cauza unei accidentări. Acum, cel mai în formă atacant din lume este anunţat titular. Polonezul are cifre impresionante: 15 goluri în ultimele 11 meciuri!

lewa

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 19:08 / Arthuro Vidal este unul dintre cei mai tatuaţi jucători din echipa lui Bayern. Mijlocaşul chilian şi-a făcut un nou tatuaj înainte de returul cu Real Madrid.

Vidal şi-a tatuat pe gât mesajul “Never give up” (Nu renunţa niciodată). În tur, chilianul a înscris unicul gol al lui Bayern, dar a ratat un penalty.

kpokpo

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 15:33 / Sergio Ramos bifează în această seară meciul cu numărul 100 în Liga Campionilor. Este al 30-lea jucător din lume care reuşeşte această performanţă.

Sergio Ramos a debutat în Liga Campionilor în septembrie 2005 când Real Madrid a pierdut cu 0-3 meciul împotriva lui Lyon. Fundaşul a înscris în două finale de Liga Campionilor. În 2014, Ramos a adus egalarea în minutul 94 al finalei cu Atletico Madrid. Ulterior, Real a mai punctat de 3 ori în prelungiri.

În 2016, Ramos a deschis scorul în reeditarea finalei cu Atletico. Tot Real Madrid a avut câştig de cauză. “Galacticii” au ridicat trofeul după executarea loviturilor de departajare.

1

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 14:17 / Bayern Munchen este un talisman pentru Real Madrid. “Galacticii” au câştigat de 3 ori trofeul după ce au eliminat pe parcurs Bayern.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE.  Prima dată s-a întâmplat în sezonul 1999-2000 când Bayern a câştigat ambele meciuri din faza grupelor: 4-2 pe Bernabeu şi 4-1 la Munchen. În semifinale, cele două formaţii s-au înfruntat din nou, dar Real Madrid s-a calificat: 2-0 şi 1-2. În finală, Real Madrid a învins cu 3-0 Valencia.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE.  În anul 2002, Real Madrid şi Bayern s-au întâlnit din nou în etapele eliminatorii. “Galacticii” au pierdut cu 1-2 la Munchen, dar au câştigat cu 2-0 returul şi s-au calificat. În finală, Real Madrid a învins Bayer Leverkusen, cu 2-1.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE.  Ultima dată când cele două s-au confruntat a fost în semifinalele ediţiei 2014 când Real Madrid a spulberat Bayern cu 1-0 şi 4-0. În finală, Real Madrid a trecut după prelungiri de Atletico Madrid, scor 4-1.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 12:26 / Cristiano Ronaldo bate toate recordurile în ceea ce priveşte reuşitele în Europa. La Munchen, starul a devenit primul jucător din istorie cu 100 de goluri în cupele europene.

Ronaldo este cel mai bun marcator all-time din Champions League cu 97 de goluri (cu 3 goluri mai mult decât Messi). În plus, portughezul are şi cele mai multe goluri într-un sezon european: 17, în sezonul 2013-2014.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. În acest sezon, Ronaldo a jucat deja în 37 de partide şi a marcat 28 de goluri şi a oferit 12 assisturi.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 10:32 / Presa madrilenă alocă spaţii importante returului dintre Real Madrid şi Bayern din sferturile Ligii Campionilor.

as

marca

Returul dintre Real Madrid şi Bayern se dispută de la ora 21:45. Meciul va putea fi urmărit LIVE pe FANATIK.RO

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Real Madrid s-a impus cu 2-1 pe Allianz Arena în prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor. “Galacticii” au întors scorul 0-1 din pauză şi au prima şansă de calificare în returul de pe Bernabeu.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Meciul se va desfăşura marţi, de la ora 21:45. Bavarezii au nevoie de o victorie la o diferenţă de două goluri sau un gol în condiţiile în care punctează de minimum 3 ori.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Echipa lui Ancelotti va avea o misiune dificilă în condiţiile în care Real Madrid are evoluţii foarte bune pe teren propriu.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Ultima dată când Real Madrid a pierdut pe Bernabeu în Liga Campionilor a fost pe 10 martie 2015 când Schalke 04 s-a impus surprinzător cu 4-3. “Galacticii” s-au calificat mai departe atunci după 2-0 în tur.

Revine Lewandowski! Alarmă la Real Madrid

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. În echipa lui Carlo Ancelotti revine Robert Lewandowski, vârful care le-a lipsit atât de mult în prima manşă. Bavarezii şi-au acontat deja titlul în Germania şi meciul cu Real Madrid e meciul sezonului pentru echipa germană.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Zinedine Zidane are probleme de lot. Cea mai importantă absenţă este Gareth Bale. Vârful galez a ratat antrenamentul de luni al echipei şi nu va juca împotriva lui Bayern. Sunt şanse mari ca starul Realului să rateze El Clasico, programat duminică, de la ora 21:45.

REAL MADRID-BAYERN MUNCHEN LIVE VIDEO SFERTURI CHAMPIONS LEAGUE. Meciul Real Madrid-Bayern va putea fi urmărit LIVE pe FANATIK.RO.

Echipe probabile:

Real Madrid (4-3-3): Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Vasquez, Benzema, Ronaldo. Antrenor: Zinedine Zidane

Bayern Munchen (4-2-3-1): Neuer – Lahm, Kimmich, Boateng, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Alcantara, Ribery – Lewandowski. Antrenor: Carlo Ancelotti