Video. Reghe, aproape de finala Cupei Ligii! Al Wahda a făcut show

Razvan Nicolae
în Stiri sportive
09/03/2018, 18:00

Al Wahda are şanse mici să mai câştige campionatul în Emiratele Arabe Unite, însă echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf continuă lupta în Cupa Ligii. Formaţia fostului stelist a câştigat manşa tur a semifinalelor contra celor de la Dibba Al Fujairah, scor 4-2.

Sebastian Tagliabue a fost omul meciului cu Dibba, după ce atacantul argentinian a reuşit să marcheze o triplă. Pentru Al Wahda a mai marcat şi Balazs Dzsudzsak, din penalty, în minutul 72. De cealaltă parte, Diogo Acosta a marcat cele două goluri ale adversarilor, în a doua repriză.

Reghecampf, pe locul doi în campionat

Meciul retur se va juca joi, 22 martie, de la ora 15:40. Dacă se va califica în finală, Al Wahda ar putea să dea peste câştigătoarea semifinalei Al Ahli – Al Wasl. În campionat, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf ocupă locul 2, cu patru puncte mai puţin decât liderul Al Ain, cu patru etape înainte de finalul sezonului.