Reghe, victorie “afară”! A urcat pe doi după încă un succes clar

Razvan Nicolae
în Stiri sportive
12/01/2018, 17:04

Al Wahda s-a duelat, în deplasare, cu Dibba Al-Fujairah, în etapa a 12-a din prima ligă a Emiratelor Arabe Unite. Formaţia antrenată de Laurenţiue Reghecampf s-a văzut condusă la pauză, scor 1-0, după golul marcat de Rodolfo în minutul 30.

În a doua repriză, Al Wahda şi-a revenit şi a marcat de trei ori în 17 minute. Balazs Dzsudzsak, din penalty, în minutul 63 a deschis drumul spre victorie a jucătorilor antrenaţi de Laurenţiu Reghecampf.

Reghecampf se află pe podium

Mohamed Al Akberi şi Sebastian Tagliabue au marcat, la rândul lor, în minutele 78, respectiv 80, şi Al Wahda a obţinut toate cele trei puncte. Astfel, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a urcat pe primul loc în prima ligă din Emiratele Arabe Unite, după victoria cu 3-1 în faţa celor de la Dibba Al-Fujairah.

Al Wahda are 26 de puncte după 12 etape, cu două mai puţini decât Al Ain, echipa care ocupă prima poziţie în prima ligă din Emiratele Arabe Unite. Miercuri, 24 ianuarie, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf se va duela cu Al Nasr