Video. Reghe, neînvins cu Al Wahda în 2018! Este pe podium după ce a învins fosta echipa a lui Dan Petrescu

Laurenţiu Reghecampf continuă seria bună cu Al Wahda. Formaţia din Abu Dhabi a ajuns la al şaselea meci fără înfrângere în prima ligă din Emiratele Arabe Unite.
Autor: Razvan Nicolae | 24.01.2018 | 19:46

Laurenţiu Reghecampf continuă drumul spre titlul de campion al Emiratelor Arabe Unite. Al Wahda a învins-o miercuri pe Al Nasr, scor 1-0, în etapa a 13-a din UAE League. Singurul gol al meciului a fost marcat de Matar în minutul 19.

Al Wahda îşi putea dubla avantajul, însă Dzsudzsak a ratat un penalty în minutul 23. După victoria împotriva fostei echipe antrenate de Dan Petrescu, formaţia din Abu Dhabi a urcat pe locul 2 în clasament, la două puncte în spatele celor de la Al Ain, liderul din UAE League.

Reghecampf a cucerit Supercupa Emiratelor

Laurenţiu Reghecampf nu a mai pierdut un meci cu Al Wahda din 4 noiembrie 2017, când echipa din Abu Dhabi a fost învinsă de Al Ain, scor 0-1. În weekend, antrenorul de 42 a cucerit Supercupa a Emiratelor Arabe Unite.

Duminică, 28 ianuarie, Al Wahda se va deplasa pe terenul celor de la Al Dhafra pentru meciul din etapa a 14-a din prima ligă a Emiratelor Arabe Unite. Viitoarea adversară a lui Laurenţiu Reghecampf ocupă ultimul loc în UAE League.