Video. Reghecampf, o nouă victorie în Emirate! Al Wahda, în semifinalele Cupei

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Al Wahda a învins-o pe Al Jazira, în deplasare, scor 3-0, în sferturile de finală din Cupa Preşedintelui. Formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf nu a avut nicio emoţie în meciul contra echipei pregătite de Henk ten Cate.

Golurile lui Al Wahda au fost marcate de Sebastian Tagliabue şi Balazs Dzsudzsak, internaţionalul maghiar reuşind să marcheze o dublă. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 79.

Reghecampf, două trofee câştigate cu Al Wahda

În semifinale s-a mai calificat Al Wasl, care a învins-o pe Dibba Al-Fujairah, scor 1-0. Joi se vor disputa celelalte două meciuri din faza sferturilor, Al Ain – Al-Fujairah şi Shabab Al-Ahli Dubai – Al Sharjah. Laurenţiu Reghecampf a câştigat două trofee cu Al Wahda, Supercupa Emiratelor Arabe Unite şi Cupa Ligii.