REGINA! Larisa Iordache a cîştigat medalia de aur în etapa de Cupă Mondială de la Stuttgart!

Larisa Iordache a cîştigat medalia de aur la etapa de Cupă Mondială de la Stuttgart după ce a dominat competiţia. Românca a cîştigat cu mai bine cu aproape 2 puncte avans faţă de Jessica...
Autor: Marian Popovici | 29.11.2014 | 16:08
Romania's Larisa Andreea Iordache competes on the floor during the women's qualifying round of the European Men's and Women's Artistic Gymnastic individual Championships in Moscow April 18, 2013. REUTERS/Grigory Dukor (RUSSIA - Tags: SPORT GYMNASTICS)

Larisa Iordache a cîştigat medalia de aur la etapa de Cupă Mondială de la Stuttgart după ce a dominat competiţia. Românca a cîştigat cu mai bine cu aproape 2 puncte avans faţă de Jessica Lopez. Pe locul 3 a fost germanca Bui Kim.

Larisa Iordache a adunat un punctaj total de 59,766 avînd evoluţii foarte bune la toate cele 4 aparate. Celelalte favorite au dezamăgit, rusoaica Alyia Mustafina fiind abia pe locul 5 cu 56,399, în timp ce italianca Vanessa Ferrari a încheiat pe 4 cu 56,432. Etapa de la Stuttgart a fost prima din acest sezon al Cupei Mondiale.