Ce revenire! Victorie de SENZAŢIE pentru Petrescu! Era condus cu 2-0, dar meciul s-a transformat într-un miracol!

Marian Popovici
în Nicio categorie
17/10/2014, 20:28

Echipa antrenată de Dan Petrescu, Al Arabi a reuşit o victorie importantă în campionat, 4-2 pe terenul lui Al Wakra. Succesul e cu atît mai dulce pentru “Bursuc” cu cît, echipa lui a revenit de la 0-2 la 4-2.

Al Arabi a început cum nu se poate mai prost meciul, în minutul 20, gazdele avînd 2-0 prin golurile lui Moutouali. Paulinho a redus din diferenţă pentru Al Arabi, iar golurile din repriza secundă a lui Ezekiel, Baraka şi acelaşi Paulinho au consfinţit victoria echipei lui SuperDan. Cu această victorie, Al Arabi urcă pînă pe locul 4 în campionat, fiind la 6 puncte de liderul Al Sadd.