Revenire senzaţională pentru Luce! Şahtar, UIMITOARE!

Claudiu Melinte
în Nicio categorie
30/03/2014, 21:36

În minutul 35 al meciului Metalist Harkov – Şahtar Doneţk, gazdele aveau 2-0 şi toată lumea se aştepta la o a doua înfrîngere consecutivă pentru Mircea Lucescu, după cea cu Dnipro. Lucrurile n-au stat aşa pentru ”mineri”. Aceştia au strîns rîndurile şi au început să le arate celor de la Metalist cine sînt liderii Ucrainei. Douglas a redus din diferenţă în minutul 36. Două minute mai tîrziu Eduardo a restabilit egalitatea. La pauză, Şahtar a intrat în avantaj! Sîrna a marcat în prelungirile primei părţi. În repriza secudă, Luiz Adriano a stabilit scorul final, 4-2 în favoarea echipei pregătite de Mircea Lucescu. În acest moment, Şahtar se află pe primul loc în clasament, la 3 puncte distanţă de Dnipro, care are un meci mai puţin jucat.