Revista presei. MD: “Pique 2022”, Sport: “Operaţiunea blindaj”

Razvan Nicolae    Valeriu Tache
in Stiri sportive
19/01/2018, 09:54
Revista presei. MD: “Pique 2022”, Sport: “Operaţiunea blindaj” GALERIE FOTO

Presa sportivă din Madrid scrie despre meciul Leganes – Real Madrid 0-1 din Cupa Regelui, partidă decisă de golul marcat de Asensio în minutul 89. Marca a titrat “Asensio apropie semifinalele”, în timp ce AS a criticat prestaţia madrilenilor, “Un golazo şi atât!”.

Catalanii au dezvăluit planul celor de la Barcelona de a-şi blinda defensiva. Mundo Deportivo a scris despre prelungirea contractului lui Pique cu Barcelona, noua înţelegere fiind scadentă în vara anului 2022. “Pique 2022”, au titrat catalanii. Ziarul Sport a anunţat că Barcelona vrea să ofere noi contracte jucătorilor din apărare. “Operaţiunea blindaj”, au scris catalanii.

Revista presei. Corriere dello Sport: “Juve de vis”

Corriere dello Sport a scris despre posibilitatea ca Edinson Cavani să ajungă la Juventus în vară, jucătorul dorind să-şi schimbe echipa în următoarea perioadă de mercato. “Juve de vis”, au titrat jurnaliştii italieni.

L’Equipe nu conteneşte cu laudele la adresa prestaţiilor celor de la PSG în Ligue. Neymar a marcat patru goluri în victoria parizienilor cu Dijon, scor 8-0, iar francezii sunt extaziaţi de jocul echipei antrenate de Unai Emery. “De pe o altă planetă”, a fost titlul folosit de L’Equipe.