Revista presei. Italienii titrează: “Turbo Napoli”. AS: “Festival!”

FANATIK.RO vă prezintă în fiecare dimineaţă revista presei internaţionale. Click pe galerie foto pentru a vedea prima pagină a celor mai importante ziare de sport din Europa.
22.01.2018 | 09:09

Presa din Italia scrie despre victoria importantă obţinută de Napoli pe terenul Atalantei Bergamo, scor 1-0, prin golul marcat de Mertens în minutul 65. Corriere dello Sport titrează: “Turbo Napoli”, după ce echipa lui Sarri reuşeşte să îşi păstreze locul de lider.

Spaniolii scriu despre Real Madrid şi Barcelona, care au obţinut victorii concludente. AS titrează: “Festival” după 7-1 cu Deportivo, în timp ce Marca scrie: “Madridul este din nou Madrid”. CLICK SUS PE GALERIE FOTO PENTRU A VEDEA PRIMA PAGINĂ A ZIARELOR EUROPENE

PSG, în “gura Leului”

Presa catalană se concentrează pe victoria Barcelonei împotriva lui Betis, scor 5-0. Sport.es titrează: “Călătorie triumfală” după ce echipa catalană s-a desprins la 11 puncte faţă de Atletico, 14 de Valencia şi 19 de Real Madrid.

L’Equipe iese pe prima pagină cu meciul spectaculos dintre Lyon şi PSG, câştigat de gazde printr-un gol în minutul 90+4 marcat de Memphis Depay. Francezii titrează: “În gura Leului”