Revista presei. “Coutinho e pregătit!” Corriere dello Sport: “Moara Juve”

FANATIK.RO vă prezintă în fiecare dimineaţă revista presei internaţionale. Click pe galerie foto pentru a vedea prima pagină a celor mai importante ziare de sport din Europa.
23.01.2018 | 09:19

Presa din Italia scrie despre victoria lui Juventus pe teren propriu cu Genoa, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Douglas Costa în minutul 16. Corriere dello Sport titrează: “Moara Juventus”, în timp ce Gazzetta titrează simplu: “Gol Douglas, Juve efort minim”.

Madrilenii de la AS şi Marca scriu despre transferul ratat de Real Madrid. Tânărul portar Kepa a semnat prelungirea cu Athletic Bilbao. AS titrează: “Parada de Zidane”, în timp ce Marca scrie despre opţiunile rămase “galacticilor”: Oblak şi De Gea.  VEZI SUS ÎN GALERIE FOTO PRIMA PAGINĂ A ZIARELOR DE SPORT DIN EUROPA

Sport.es: “Coutinho e pregătit”

Catalanii de la Sport.es scriu că noul transfer al “galacticilor”, Coutinho, se pregăteşte normal alături de echipă: “Coutinho e pregătit”. Mundo Deportivo ironizează imaginea cu Ronaldo care se uită pe telefonul mobil la rănile care i-au fost provocate în timpul meciului cu Deportivo.

L’Equipe iese pe prima pagină cu transferul surprinzător al PSG-ului: Lassana Diarra. Francezul a fost luat din postură de jucător liber şi L’Equipe are dubii referitoare la reuşita acestei mutări: “Lass Diarra: Marele pariu”