Nicio categorie

Ricardo Quaresma, omul meciului Iran – Portugalia 1-1 la CM 2018

Autori: Razvan Nicolae, Valeriu Tache | 25.06.2018 | 23:11

Ricardo Quaresma a fost ales de FIFA omul meciului Iran – Portugalia 1-1 de la Campionatul Mondial 2018. Mijlocaşul ofensiv de 34 de ani a marcat singurul gol al portughezilor în meciul jucat la Saranask.

Fotbalistul lui Beşiktaş a deschis scorul în minutul 45 cu un şut, cu exteriorul, din afara careului, portarul iranienilor neavând nicio şansă. Pe lângă golul din finalul primei reprize, Ricardo Quaresma a fost un pericol constant pentru defensiva asiaticilor.

Ricardo Quaresma, omul meciului Iran – Portugalia 1-1 la CM 2018, primul gol la un Mondial

Ricardo Quaresma, omul meciului Iran – Portugalia 1-1 la CM 2018, a ajuns la golul 10 în selecţionata pregătită de Fernando Santos. Fotbalistul de 34 de ani este la prima lui prezenţa la un turneu din final de Campionat Mondial.