Rivaldinho a marcat din nou sub ochii tatălui său! Brazilianul a dus scorul la 2-1 în U Craiova – Viitorul

Alin Miu
in Viitorul
13/04/2019, 23:17
Rivaldinho a marcat din nou sub ochii tatălui său

Partida Viitorul – U Craiova, contând pentru etapa a cu numărul 5 din play-off-ul Ligii 1 Betano, a adus în prim-plan multe faze controversate, dar și multe goluri.

Rivaldinho a marcat din nou sub ochii tatălui său!

În minutul 57, brazilianul Rivaldinho a adus-o în avantaj pe Viitorul sub privirile tatălui său, marele Rivaldo, venit la meci pentru a-și susține fiul. VIDEO AICI Rivaldinho nu l-a dezamăgit și a marcat, ducând scorul la 2-1, după ce Bărbuț și Ianis Hagi marcaseră în prima repriză.

A fost cel de-al treilea gol marcat de Rivaldinho de când s-a transferat la Viitorul, însă primele două reușite au venit în Cupa României. Interesant este că tânărul atacant a marcat și la precedenta vizită a tatălui său în România, la duelul Dinamo – Athletic Bilbao, din preliminariile Europa League, disputat în urmă cu doi ani. Atunci, Rivaldinho marca superb cu un șut de la mare distanță.

După ce a plecat de la Dinamo, fiul lui Rivaldo s-a transferat în Bulgaria, acolo unde nu s-a adaptat însă. Gică Hagi a decis să-i ofere o nouă șansă în fotbalul românesc, transferându-l în această iarnă. Rivaldinho are deja mai multe meciuri jucate pentru Viitorul decât a avut pentru Levski Sofia în prima parte a sezonului.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!