Rivaldinho, primul gol la Viitorul! Brazilianul a „spart gheața” pentru constănțeni. Video

Eduard Popa
in Cupa Romaniei
26/02/2019, 20:56
Rivaldinho a înscris primul gol pentru Viitorul

Viitorul Constanța a dominat în prima repriză pe FC Hermannstadt, în sferturile Cupei României. După ce Achim a deschis scorul din penalty, în debutul partidei, tânărul brazilian a dublat avantajul echipei sale spre finalul primei reprize.

După un 1-2 excelent între mijlocașul Mățan și Rivaldinho, primul a tras tare, dar șutul său a fost blocat de către apărarea lui Hermannstadt. Cu noroc, mingea a sărit la Rivaldinho, care nu i-a dat nicio șansă tânărului portar Toma Niga și astfel a dus scorul la 2-0 pentru echipa constănțeană. Vezi video aici

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!