Roma ţine pasul cu Napoli. Victorie la Parma cu 3-1

Sorin Dumitrescu
în Nicio categorie
17/09/2013, 13:59
Antonio Cassano (dreapta) nu a fost suficient pentru ca Parma să o poată opri pe Roma

AS Roma continuă să obţină victorii pe bandă rulantă în Serie A. “Gialo-rossii” au reuşit al doilea succes în deplasare în actuala ediţie, 3-1 la Parma, la capătul unui meci în care au demonstrat şi multă forţă de revenire, după ce la pauză scorul era 1-0 pentru gazde, graţie reuşitei lui Biabiany. Imediat după reluare, Florenzi a egalat şi a deschis drumul spre o repriză perfectă pentru oamenii lui Rudi Garcia. Totti şi olandezul Strootman au sigilat un succes meritat şi Roma se menţine cu punctaj maxim alături de Napoli în fruntea clasamentului. Urmează un prim test al adevărului duminică, derbyul concitadin cu Lazio, pe care nu a mai depăşit-o de cinci meciuri.