Simona Halep

VIDEO. ADIO Grupa Mondială! România e învinsă clar de Germania la Cluj. Cu cine jucăm mai departe

UPDATE 22:17 / România retrogradează aşadar în grupa a II-a mondială acolo unde va juca pentru un loc la baraj....
17.04.2016 | 22:00
VIDEO ADIO Grupa Mondiala Romania e invinsa clar de Germania la Cluj Cu cine jucam mai departe

Posibilii adversari ai tricolorelor din grupa a II-a mondială sînt:

Rusia, Italia, Australia, Belgia, Slovacia, Taipei şi Ucraina.

Adversara României va fi stabilită prin tragere la sorţi, iar cîştigătoarea va accede la barajul pentru Grupa 1 Mondială. Meciurile vor avea loc pe 11-12 februarie 2017.

*********************************

UPDATE 20:39 / FINAL în confruntarea România – Germania. Nemţoaicele se impun cu 4-1 la Cluj Napoca graţie punctelor aduse de Angelique Kerber (2), Andrea Petkovic şi cuplul Beck/Goerges. Unicul punct al României a fost adus de Simona Halep. Tricolorele au retrogradat în grupa a II-a mondială în urma acestui rezultat.

***************************

Final de meci! Germania cîştigă cu 10-7 în supertiebreak şi dublul  Annicka Beck-Julia Goerges se impune cu 6-7, 7-6, 10-7 în faţa Irinei Begu şi Alexandrei Dulgheru.

SET 6-7 GERMANIA! Beck şi Goerges au cîştigat setul secund tot la tiebreak, cu scorul de 7-4 şi vom avea super tiebreak în acest ultim meci.

SET 7-6 România! Begu şi Dulgheru cîştigă primul set în tiebrak. Româncele au condus cu 6-1 în tiebreak, însă nemţoaicele s-au apropiat periculos la 6-5, însă sportivele noastre au încheiat setul cu ultima minge de set.

START ÎN MECIUL DE DUBLU

UPDATE 18:00 / Începe meciul de dublu în cîteva minute. Begu-Dulgheru joacă împotriva lui Beck-Goerges

UPDATE 17:29 / Urmează meciul de dublu, dar care nu va avea nici o miză. Cel mai probabil, Irina Begu şi Alexandra Dulgheru vor juca împotriva lui Annika Beck şi Julia Goerges

GAME, SET şi MECI Andrea Petkovic! Monica pierde cu  6-0, 6-7, 3-6. A fost un meci epic şi chiar dacă a avut două mingi de meci, Niculescu a cedat la mare luptă. România va juca în grupa a II-a mondială la anul.

3-5, GAME Petkovic! Andrea şi-a făcut serviciul în cel mai important moment. Are un avantaj mare, însă partida nu e gata

3-4, BREAK Petkovic! Incredibil. S-au făcut 7 break-uri în primele 7 game-uri ale setului

3-3, BREAK Niculescu! Românca face break la zero şi ar fi ideal să îşi cîştige serviciul

2-3, BREAK Petkovic! 5 break-uri în decisiv. Meciul e sub muchie de cuţit

2-2, BREAK Niculescu! Monica revine din nou. E un set de uzură, jucătoarele greşesc destul de mult

1-2, BREAK Petkovic! Tensiune maximă în decisiv. 3 break-uri în 3 game-uri

1-1, BREAK Niculescu! Monica revine şi face break-ul, cu mari emoţii însă. A avut 40-0, dar Petkovic a revenit

0-1, BREAK Petkovic! Începe bine nemţoaica, însă nimic nu e jucat. Monica a arătat că ştie să revină

Start în DECISIV

LIVE VIDEO NICULESCU-PETKOVIC SURSA 1

LIVE VIDEO NICULESCU-PETKOVIC SURSA 2

SET 7-6 Petkovic! În tiebreak Niculescu s-a gîndit probabil la cele două mingi de meci irosite şi Andrea a egalat partida după 7-1. Vom avea set decisiv. Păcat, cîteva greşeli au făcut diferenţa în acest set.

6-6, BREAK Petkovic! Monica ratează două mingi de meci şi partida intră în tiebreak

6-5, BREAK Niculescu! Monica face un BREAK la zero şi va servi pentru meci. Ce luptătoare

5-5, GAME Niculescu! Românca nu renunţă la set şi egalează

4-5, GAME Petkovic! Andrea cîştigă cu noroc acest game

4-4, GAME Niculescu! Monica revine de la 1-4 la 4-4. Ce meci face românca

3-4, BREAK Niculescu! Războinica Monica revine în set şi reuşeşte cîteva lovituri de senzaţie

2-4, GAME Niculescu! Nu cedează românca şi cîştigă un game foarte disputat

1-4, GAME Petkovic! Nemţoaica îşi face serviciul şi se desprinde în acest set

1-3, BREAK Petkovic! Andrea e mult mai agresivă în setul secund şi sînt primele momente dificile pentru Niculescu

1-2, GAME Petkovic! Sportiva din Germania şi-a ridicat jocul la serviciu, însă trebuie să muncească pentru fiecare punct

1-1, GAME Niculescu! Serveşte bine Monica şi egalează în manşa secundă

1-0, GAME Petkovic! Nemţoaica îşi face serviciul pentru prima dată în acest meci. Cu emoţii şi de această dată

Start în setul doi cu Petkovic la serviciu

SET, 6-0 Monica Niculescu! Un set de vis reuşit de Monica. A alternat foarte bine loviturile. Serviciul a fost perfect şi Andrea Petkovic nu a avut replică în nici un game.

5-0, BREAK Niculescu! Monica joacă perfect pînă acum. 3 break-uri şi urmează să servească pentru set

4-0, GAME Niculescu! Continuă seria româncei. Splendid jocul Monicăi. Petkovic e debusolată, sperăm să rămînă aşa

3-0, BREAK Niculescu! Monica începe perfect! 3-0 cu două break-uri pentru un start de vis

2-0, GAME Niculescu! Românca are un început foarte bun. Monica arată un tonus bun în acest debut

1-0, BREAK Niculescu! Monica face break-ul după un game maraton de 7 minute

START DE MECI CU PETKOVIC LA SERVICIU

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 14:41 / Niculescu şi Petkovic sînt la încălzire în acest moment. În cîteva minute începe meciul 2 al zilei.

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. Alina Tecşor a decis să o trimită pe Monica Niculescu în meciul 4 la simplu! Partida stă să înceapă!

*******************************

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. GAME, SET şi MECI Angelique Kerber, 6-2, 6-2! Nemţoaica a dominat această partidă şi a cîştigat-o mai clar decît se aştepta oricine. Un nivel extraordinar la care s-a ridicat Angelique. Halep a luptat, însă nu a avut nici o şansă azi.

2-5, GAME Kerber! Extraordinar joacă nemţoaica. Angelique a dominat-o pînă acum pe Simona Halep şi e la 1 game de meci

2-4, BREAK Kerber! Păcat de serviciul doi al Simonei. Doar 30% din punctele luate cu al doilea şi 51% cu primul. E destul de puţin

2-3, GAME Kerber! Românca cere ajutorul medicului. Nu pare o problemă gravă şi Simona se ridică după 1 minut

2-2, GAME Halep! Simona cîştigă un game dificil, la mare luptă şi egalează

1-2, GAME Kerber! Nemţoaica îşi face serviciul. Cîştigătoarea de la Australian Open e la un nivel foarte mare

1-1, BREAK Kerber! Angelique reuşeşte un break la zero şi egalează imediat

1-0, BREAK Halep! Simona începe bine setul, însă trebuie să îşi ridice jocul la serviciu

Începe setul doi cu nemţoaica la serviciu

SET ANGELIQUE KERBER 6-2! Nemţoaica a cîştigat punctele importante şi s-a impus în primul set cu un scor neaşteptat de clar. Halep poate reveni

2-5, GAME Kerber! Nemţoaica se distanţează în primul set şi e la 1 game de a cîştiga primul set

2-4, BREAK Kerber! Din păcate, Simona ratează un smash simplu şi Angelique revine în avantaj

2-3, BREAK Halep! Simona revine imediat cu rebreak şi echilibrează disputa

1-3, BREAK Kerber! Angelique rupe echilibrul după mai multe greşeli neforţate ale Simonei

1-2, GAME Kerber! Nemţoaica îşi face greu serviciul, însă izbuteşte să revină în avantaj

1-1, GAME Halep! Simona egalează rapid.

0-1, GAME Kerber! Game alb, care a durat mai puţin de 1 minut

START DE MECI! Kerber serverşte prima

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 13:00 / Cele două jucătoare sînt pe teren. Atmosferă extraordinară la Cluj Napoca. Cele două jucătoare încep încălzirea

****************************

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. Sala la Cluj este aproape plină pentru meciul devetă al zilei, Simona Halep-Angelique Kerber, ce va începe la ora 13:00. Partide de duminică vor putea fi vizionate ONLINE, în format LIVE VIDEO accesînd unul din linkurile de mai jos.

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP IRINA BEGU-ANDREA PETKOVIC.După prima zi, România şi Germania se află la egalitate, scor 1-1. Duminică, de la ora 13:00, are loc meciul vedetă al zilei, între cele mai bune jucătoare ale fiecărei ţări, Simona Halep şi Angelique Kerber, învingătoare, de altfel, în prima zi a întîlnirii de Fed Cup!

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. Vestea bună pentru româncă este că nu a pierdut niciodată în cele 3 meciuri de pînă acum împotriva lui Kerber, locul 3 WTA şi cîştigătoare a Australian Open în acest an! Ultima întîlnire dintre cele 2 jucătoare a avut loc la Toronto, anul trecut, Simona cîştigînd în 3 seturi: 6-3, 5-7, 6-4! Totuşi, acesta este primul joc direct care se va disputa pe zgură!

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC.Al doilea meci al zilei se va disputa între Irina Begu şi Andrea Petkovic! În funcţie de reyultatul Simonei Halep este posibil ca Alina Tecşor să decidă o schimbare, în sensul în care meciul de dublu, al treilea al zilei, să fie decisiv pentru menţinerea în grupa mondială!

BREAK, SET ŞI MECI SIMONA HALEP!!! 6-4, 6-7, 6-4, după aproape 3 ore de joc!

VEZI REZUMATUL AICI

5-4 REBREAK PETKOVIC! Final incredibil de joc la Cluj!

5-3 REBREAK HALEP Şi Simona serveşte pentru meci!

4-3 REBREAK PETKOVIC!

4-2: BREAK HALEP! Simona se desprinde! Să sperăm DECISIV!

3-2 GAME HALEP! Se merge cap la cap! Fiecare jucătoare îşi face serviciul!

2-2 GAME PETKOVIC!

2-1 GAME HALEP! După un game încins!

1-1 GAME PETKOVIC!

1-0 GAME HALEP! În debutul setului decisiv!

TIEBREAK SETUL 2: 0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 2-4, 2-5, 3-5, 3-6, 4-6, 5-6, 5-7 SET PETKOVIC! Intrăm în setul decisiv!

6-6: GAME HALEP şi intrăm în tie break!

5-6: GAME PETKOVIC! Ce revenire pentru nemţoaică!

5-5: REBREAK PETKOVIC! Şi suspansul continuă!

5-4: BREAK HALEP! Simona serveşte pentru MECI!

4-4: GAME HALEP! Şimona revine!

3-4: GAME PETKOVIC! Şi nemţoaica a preluat iar conducerea!

3-3: BREAK PETKOVIC!

3-2: GAME PETKOVIC! Nemţoaica rezistă şi îşi adjudecă serviciul cu mare greutate!

3-1: GAME HALEP! Şi victoria se apropie!

2-1: BREAK HALEP! Simona preia conducerea şi în setul 2!

1-1: GAME HALEP! Simona cîştigă un game extrem de important, foarte lung şi echilibrat!

0-1: GAME PETKOVIC! Nemţoaica preia conducerea pentru abia a doua oară în acest meci! În set!

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. 6-4: GAME şi SET Simona Halep!

5-4: GAME PETKOVIC! Simona serveşte pentru set!

5-3: GAME HALEP! Simona e la un singur game de cîştigarea primului set al meciului!

4-3: REBREAK HALEP! Simona revine la conducerea meciului!

3-3: BREAK PETKOVIC! Şi scorul redevine egal

Meciul se reia după 10 minute de pauză

Simona cere timeout pentru îngrijiri medicale la gleznă, după ce a călcat greşit şi meciul se întrerupe!

3-2: GAME PETKOVIC! După ce Simona a avut 40-0, într-un game de 10 minute!

3-1: GAME HALEP! Campioana noastră joacă imperial în începutul meciului!

2-1: BREAK HALEP! Simona trece în avantaj!

1-1: GAME HALEP! Simona îşi face serviciul fără probleme!

0-1: GAME PETKOVIC

Gata, începe meciul Simonei Halep! Hai, Simona! Petkovic serveşte prima!

În jurul orei 15 începe partida Simona Halep – Andrea Petkovic!

BREAK, SET şi MECI Kerber! 2-6, 3-6 şi România-Germania 0-1, după primul meci

3-5 GAME Kerber!

3-4, GAME Begu! Şi setul 2 încă se joacă!

2-4 GAME Kerber!

2-3, GAME Begu! După cel mai lung game din meci, de aproape 15 minute, Itrina reuşeşte să îşi adjudece serviciul!

1-3 GAME Kerber!

1-2, BREAK Kerber! Nemţoaica rupe echilibrul rapid şi în setul secund şi se îndreaptă spre victorie

1-1, GAME Kerber! Angelique egalează rapid şi e 1-1 în setul doi

1-0, GAME Begu! Irina începe bine cu serviciul în setul secund

START în setul doi

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. SET 2-6, Angelique Kerber! Nemţoaica a cîştigat primul set pe care l-a dominat autoritar. Irina Begu nu trebuie să capituleze. Românca are capacitatea de a reveni în momentele importante.

2-5, GAME Begu! Irina cîştigă încă un game pe propriul serviciu, însă Kerber are 2 break-uri avans şi va servi pentru set

1-5, GAME Kerber! E setul germancei. Cîştigătoarea de la Australian Open zburdă pe teren. Dar meciul nu e gata.

1-4, BREAK Kerber! Nemţoaica face un nou break şi se îndreaptă spre primul set

1-3, GAME Kerber! Angelique serveşte foarte bine şi păstrează break-ul avans

1-2, GAME Begu! Irina cîştigă primul game. Nu a fost obţinut uşor, Kerber luptă pentru fiecare minge

0-2, GAME Kerber! Angelique arată un joc solid în acest debut. Nemţoaica face puţine greşeli.

0-1, BREAK Kerber! Nemţoaica începe perfect confruntarea cu un break.

START DE MECI CU BEGU LA SERVICIU

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC.UPDATE 13:06 / Kerber şi Irina Begu sînt la încălzire în acest moment. În cîteva minute începe meciul

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 12:57 / Se intonează cele două imnuri. Super atmosferă în Sala Polivalentă în Cluj Napoca. Nemţoaicele sînt susţinute de cîţiva zeci de fani.

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. Cele două naţionale au intrat pe teren. Părinţii Simonei Halep sînt la Cluj şi încurajează jucătoarele noastre.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA BARAJ GRUPA MONDIALA FED CUP. Ne pregătim de primul meci al zilei. În 15 minute începe confruntarea cu Germania!

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 12:40 / Sala este plină la Cluj! La ora 13 începe meciul 1 dintre Begu şi Kerber!

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP IRINA BEGU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 13:21 / Meciurile de sîmbătă din Fed Cup:

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. Ora 13:00: Angelique Kerber – Irina Begu

Nemţoiaca are 3-2 la capitolul meciurilor directe cu Irina Begu. Ultimul meci s-a jucat la Charleston, în urmă cu o săptămînă. Victorie Kerber cu 6-2, 6-3. Ultima victorie a lui Begu a fost la WTA Roma, în 2015, 6-3, 6-3.

Urmat de: Andrea Petkovic – Simona Halep

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. La capitolul meciurilor directe, Halep conduce cu 5-1, ultimele 5 meciuri cîştigate de Simona. Ultima întîlnire la Cincinnati, pe hard, 4-6, 6-4, 6-2. Pe zgură, ultimul meci a fost în semifinala de la Roland Garros în 2014 cînd Halep s-a impus cu 6-2, 7-6 şi s-a calificat în singura finală de Grand Slam din carieră. În celelalte meciuri de pe zgură, în 2009 şi 2013, cele două jucătoare şi-au împărţit victoriile. Petkovic s-a impus la Bucureşti, iar Halep a învins-o la Nurnberg.

Duminică:

Ora 13:00: Simona Halep – Angelique Kerber

Urmat de: Irina Begu – Andreea Petkovic

Meciul de dublu se joacă ultimul: Dulgheru/Niculescu – Beck/Goerges

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE 13:08 / A avut loc prezentarea echipelor. În acest moment vorbesc organizatorii şi oficialii Fed Cup, dar şi Emil Boc, primarul Clujului, care le-a urat bun venit oaspetelor din Germania.

*********************

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE, ora 11:11 / Vineri, de la ora 13, la Cluj are loc tragerea la sorţi a meciurilor din Fed Cup! Partidele vor avea loc sîmbătă şi duminică şi vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

––––––––––––––––––

ROMANIA-GERMANIA LIVE VIDEO FED CUP MONICA NICULESCU-ANDREA PETKOVIC. UPDATE, ora 15:24 / Au mai rămas trei zile pînă la partida România – Germania, din FedCup, iar “tricolorele” par foarte încrezătoarea în victorie. La conferinţa de presă de astăzi, Monica Niculescu a fost responsabilă cu buna dispoziţie şi s-a descurcat foarte bine. Atît de bine, încît Simona Halep nu se mai putea opri din rîs.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. “Simonei îi place zgura, mie îmi place foarte mult cimentul”, a spus Monica Niculescu, moment în care a început să rîdă”, spre deliciul Simonei Halep.

“Mă simt mult mai bine. Sînt perfect sănătoasă. Am jucat cîteva meciuri destul de bune în America. Sînt mai încrezătoare. Va fi o partidă dificilă, dar sîntem pregătite şi sînt convinsă că vom face ceva bine”, a declarat Simona Halep.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. Alina Tecşor s-a arătat încîntată că la lot au revenit Monica Niculescu şi Irina Begu, accidentate la jocul contra Cehiei: “Cred că totul se desfăşoară conform planului. Avem două fete diferite faţă de jocul cu Cehia şi sigur că orice jucătoare aduce un plus echipei. Nu este uşor să alegem şi nu tot timpul luăm deciziile pe care le dorim. Decizia o s-o iau vineri”.

………………………………………………………………………….. ………………………………..

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. UPDATE / Marţi au avut loc primele antrenamente pe zgură de la Cluj. CLICK SUS PE GALERIA FOTO PENTRU IMAGINI

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. UPDATE 20:22 / Jucătoarele României au ajuns la Cluj acolo unde au avut primele antrenamente pe zgură în Sala Polivalentă. Simona Halep a vorbit despre acest meci din Fed Cup:

“Mie îmi place zgura, joc destul de bine pe zgură, vom vedea. Şi ele joacă bine, sîntem la un nivel foarte ridicat, unde toate jucătoarele jucăm bine cam pe toate suprafeţele.

Eu sper să fim mult mai încurajate decît ele şi să cîştigăm, e tot ce ne dorim. Sîntem o echipă puternică, mai solidă, valori mult mai apropiate şi cred că putem face un meci bun, să şi cîştigăm. Nu este exclus, dar va fi un meci foarte greu”, a spus Halep.

Tragerea la sorţi va avea loc vineri, 15 aprilie, sîmbătă se vor juca primele două meciuri de simplu, iar duminică celelalte 3 dispute (2 la simplu, 1 la dublu).

******************************************************************

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. România va juca în weekendul 16-17 aprilie împotriva Germaniei în meciul de baraj pentru rămînerea în Grupa Mondială din FED Cup. Meciul va avea loc în Sala Polivalentă din Cluj Napoca. Căpitanul nejucător al României, Alina Tecşor Cercel a făcut a anunţat echipa tricoloră.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. Din fericire, pentru acest meci, vom avea la dispoziţie cele mai bune jucătoare pentru acest turneu. Lotul României:

Simona Halep, locul 6 WTA

Monica Niculescu, locul 32 WTA

Irina Begu, locul 34 WTA

Alexandra Dulgheru, locul 97 WTA

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. România a ajuns la baraj după ce a pierdut meciul din primul tur al grupei Mondiale împotriva campioanei en-titre, Cehia, scor 2-3. Germania a cedat cu 2-3 şi va lupta împotriva tricolorelor pentru un loc pentru menţinerea în grupa mondială:

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. “Echipa de Fed Cup a României pentru întâlnirea cu Germania reuneşte cele mai în formă jucătoare ale momentului. Simona, Irina, Monica şi Alexandra sunt bucuroase şi mândre să reprezinte din nou culorile României, împotriva unei echipe puternice. Formăm o echipa omogenă, echilibrată, optimistă şi pregătită să lupte pentru a rămâne în Grupa Mondială.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. Întîlnirea va fi cu siguranţă una foarte disputată. Germania este o echipa solidă, dar credem în şansa noastră şi în devotamentul fetelor. Mulţumim fanilor că sunt alături de echipa României şi îi aşteptăm cu drag la Cluj, unde ne-am simţit foarte bine în februarie”, a declarat Alina Tecşor Cercel pentru site-ul Federaţiei.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE VIDEO ROMANIA-GERMANIA FED CUP. Germania aliniază, la rîndul ei, cel mai bun lot pentru meciul de la Cluj: Angelique Kerber, locul 2 WTA, Andrea Petkovici, locul 28 WTA, Annika Beck, locul 40 WTA, şi Julia Goerges, locul 58 WTA.