România U21 – Irlanda de Nord U21 3-0 VIDEO cu rezumatul. Elevii lui Mirel Rădoi, încă un succes la scor de neprezentare în preliminarii

14.10.2019 | 22:14
Romania U21  Irlanda de Nord U21 30 VIDEO cu rezumatul Elevii lui Mirel Radoi inca un succes la scor de neprezentare in preliminarii

Meciul România U21 – Irlanda de Nord U21 are loc luni, 14 octombrie, cu începere de la ora 20:30 şi este cea de-a treia partidă a reprezentativei pregătite de selecţionerul Mirel Rădoi în cadrul grupei a 8-a a preliminariilor Euro 2021, competiţie ce se va desfăşura cu 16 echipe, în premieră, în Ungaria şi Slovenia.

• Cota EXCLUSIVĂ Fortuna: 1,48 este cota pentru “gol în prima repriză” la meciul România – Norvegia. Vezi aici toate cotele!

UPDATE, ora 22:26. Naționala României U21 continuă forma excelentă din această perioadă. După succesul de la Ploiești cu Ucraina, echipă cu mulți campioni mondiali de la U20, elevii lui Mirel Rădoi au trecut la pas și de Irlanda de Nord. Tudor Băluță, Valentin Mihăilă și Andrei Ciobanu au marcat golurile meciului cu Irlanda de Nord.

• 13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda

UPDATE, ora 22:13. Andrei Vlad iese și el la rampă în acest meci și are două intervenții excelent într-un singur minut

UPDATE, ora 21:59. GOL! Andrei Ciobanu duce scorul la 3-0, după o execuție simplă din careu!

UPDATE, ora 21:52. Mihăilă, convocat în premieră de Mirel Rădoi în această dublă cu Ucraina și Irlanda de Nord, marchează, împotriva celei din urmă, primul său gol la naționala U21. România U21 – Irlanda de Nord U21 2-0 din minutul 59.

UPDATE, ora 21:45. Rațiu, la o palmă de un gol superb! Fundașul lui Villarreal trage de la distanță, însă mingea lovește stâlpul porții lui Hughes.

UPDATE, ora 21:41. GOL După o fază prelungită de atac, Tudor Băluță îl învinge pe Hughes!

UPDATE, ora 21:38. Aînceput repriza secundă a meciului România U21 – Irlanda de Nord U21.

UPDATE, ora 21:20. Cu om în minus, Lavery ratează incredibil din câțiva metri de poarta lui Vlad. La faza următoare, Ciobanu este faultat în careu, însă arbitrul refuză penalty-ul.

UPDATE, ora 21:11. Ciobanu are cea mai mare ocazie a tricolorilor. Din lovitura liberă venită după faultul lui Hazard, jucătorul Viitorul e aproape de un gol superb, însă rezerva Hughes a fost la post.

UPDATE, ora 21:07. Ciocnire extrem de violentă în minutul 33 al partidei. Portarul oaspeților, Hazard, are o ieșire hazaradată și îl lovește crunt pe Dennis Man. Ambii jucători primesc îngrijiri medicale. Hazard a văzut cartonașu roșu.

UPDATE, ora 21:00. România pune primele probleme în atac, însă lovitura de cap a lui Pașcanu trece peste poarta lui Hazard. Imediat, Dennis Man trage și el pe lângă.

UPDATE, ora 20:50. Prima fază de poartă aparține oaspeților. Gordon scapă lateral stânga, însă nu prinde poarta lui Vlad

UPDATE, ora 20:42. România domină teritorial startul de meci, dar încă e un o luptă fără ocazii.

România U21 - Irlanda de Nord U21 0-0 Live Video. A început meciul de la Voluntari. Elevii lui Rădoi caută a doua victorie în preliminariile EURO 2021
România U21 – Irlanda de Nord U21 0-0 Live Video. A început meciul de la Voluntari. Elevii lui Rădoi caută a doua victorie în preliminariile EURO 2021

UPDATE, ora 20:31. A început meciul de la Voluntari, România U21 – Irlanda de Nord U21.

UPDATE, ora 19.34. Meciul România U21 – Irlanda de Nord U21, programat la Voluntari, se va disputa cu casa închisă. Toate cele 4000 de bilete puse în vânzare au fost epuizate.

UPDATE, ora 19.15. Echipele de start la meciul România U21 – Irlanda de Nord U21:

România XI: Vlad – Boboc, Pașcanu, Chindriș, Rațiu – Băluță, Ciobanu, Oaidă – Mihăilă, Man, Adrian Petre

Irlanda de Nord XI: Hazard – Toal, Balmer, Graham, Brown – Mccalmont, Mccann – Dunwoody, Gordon, Galbraith – Lavery

VEZI FAZELE VIDEO DIN MECIUL ROMÂNIA U21 – IRLANDA DE NORD U21

România – Irlanda de Nord Live Stream Online PRO TV

Partida România U21 – Irlanda U21 se joacă luni, 14 octombrie, de la ora 20:30, pe stadionul Anghel Iordănescu din Voluntari şi va fi televizată, conform obiceiului, de postul care a antamat toate meciurile echipelor naţionale, adică de PRO TV. Puteţi folosi şi opţiunea de a intra pe site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări jocul de la Voluntari în format LIVE VIDEO.

În tabăra noastră este mult optimism şi o excelentă dispoziţie după ce tricolorii mici au reuşit o victorie frumoasă, cu 3-0, la Ploieşti, joi, 10 octombrie, în faţa uneia dintre rivalele la califcare, Ucraina, care avea în lot nu mai puţin de şapte dintre jucătorii deveniţi campioni mondiali recent cu reprezentativa U20.

România – Irlanda de Nord. Adrian Petre e rezerva golgeter. Ca şi la turneul final a intrat şi a înscris Ucrainei două goluri

Nord-irlandezii au făcut egal în Finlanda şi au pierdut greu la danezi

Evident, succesul în faţa Ucrainei, care vine după startul ratat din Danemarca, unde rămânem cu regretul că am fi putut scoate un punct în ultimele secunde, dar Florinel Coman a ratat un penalty, păstrează naţionala României U21, semifinalistă în această vară la turneul final, în cărţile calificării pentru următorul turneu final. Irlanda de Nord nu este nici Danemarca, nici Ucraina şi nici Finlanda, liderul surpriză al grupei.

România – Irlanda de Nord. Oaspeţii alcătuiesc o echipă bine clădită fizic, aici înaintea meciului pierdut în ultimele minute în Danemarca, scor 2-1

Britanicii au stil de joc foarte defensiv, cu o apărare pe mai multe linii şi rezultatele lor de până acum arată că nu sunt totuşi atât de simplu de răpus. Au început cu un surprinzător 0-0 acasă cu cea mai modestă echipă din grupă, Malta, în condiţiile în care erau mari favoriţi, dar în al doilea meci au reuşit un preţios 1-1 în Finlanda şi în al treilea meci au fost foarte aproape să repete egalul şi scorul în Danemarca, unde au fost învinşi cu 2-1 abia în minutul 87!

Sunt aşteptate câteva modificări în formula de start

Cu siguranţă Mirel Rădoi a identificat problemele existente în jocul echipei sale în partida cu Ucraina şi sunt mari şanse să opereze modificări în formula de start. Nu este deloc exclus ca portarul Mihai Aioanii, care a apărat la Copenhaga, să revină între buturi, după ce Andrei Vlad a fost alegerea surpriză a selecţionerului la meciul cu Ucraina.

România – Irlanda de Nord. Răzbunarea lui Moruţan a venit aproape în acelaşi minut ca la meciul din 2018

De asemeni sunt şanse ca Valentin Mihăilă şi Adrian Petre, întraţi pe teren în repriza a doua cu Ucraina, să joace de la început, prestaţiile lor fiind net superioare lui Denis Drăguş şi respectiv George Ganea. Pot fi siguri de prezenţa lor cei patru fundaşi: Boboc, Paşcanu, Chindriş, Velisar, precum şi trioul din mijloc Băluţă-Oaidă, Moruţan, ultimul deschizând scorul cu Ucraina ca o răzbunare la acel moment trist din carieră de acum un an, când a fost eliminat la U19 tot în jocul cu Ucraina, după ce marcase şi oaspeţii au câştigat cu 2-1, calificându-se la turneul final.